„Man ne dzin“

„Man ne dzin“ (MND) – tai informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija, kuri ragina jaunus žmones visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, išsakyti savo nuomonę ir tapti aktyviu Lietuvos Respublikos piliečiu bei stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje.„Man ne dzin“ nesiekia populiarinti ar remti kurias nors politines partijas ar politinius veikėjus, tačiau akcentuoja domėjimosi ir įsitraukimo svarbą, pateikia jauniems žmonėms pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje, leidžia gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikia jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.

Per 2012 m. rinkimus, balsavusių 18-30 m. žmonių buvo tik 18 %, o 2016 m. LR Seimo rinkimuose buvo pasiektas rekordinis, 37,8 % rinkiminis jaunų žmonių aktyvumas. Tokios tendencijos parodo, kad daugiau nei pusė jaunų žmonių Lietuvoje nedalyvauja rinkimų procese. Patirtis parodo, kad jauniems žmonėms rinkiminis procesas yra per daug sudėtingas, o pateikiama informacija neatliepia jauno žmogaus poreikių.

2019 metais Lietuvoje vyko net treji rinkimai, o žmonės prie balsadėžių rinkosi 3 ar net 4 kartus! Pasiekėme rekordinį jaunų žmonių aktyvumą, kada Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose prie balsadėžių atėjo net 46% jaunų žmonių!

Per tris mėnesius savo socialiniuose tinkluose paskelbėme daugiau nei 100 pranešimų, kurių pasiekiamumas perkopė 500 000, o tokius skaičius mums padėjo pasiekti net 15 iniciatyvos partnerių.

Kartu su naujienų portalu DELFI.lt užkūrėme didžiausią pilietiškumo vakarėlį „Piliečio egzaminas“. Per 12 valandų, egzaminą sprendė net 3700 dalyvių, o 157 atsakė į visus pateiktus klausimus teisingai!

Jau visai netrukus vėl susitiksime rudenį vykstančiuose rinkimuose į LR Seimą, kur dar kartą įrodysim, kad jaunam žmogui #NeDzin, kas valdys mūsų šalį!

Sek naujienas mūsų Feisbuke ir Instagrame!