„Man ne dzin“

„Man ne dzin“ (MND) – tai informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija, kuri ragina jaunus žmones visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, išsakyti savo nuomonę ir tapti aktyviu Lietuvos Respublikos piliečiu bei stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje. „Man ne dzin“ nesiekia populiarinti ar remti kurias nors politines partijas ar politinius veikėjus, tačiau akcentuoja domėjimosi ir įsitraukimo svarbą, pateikia jauniems žmonėms pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje, leidžia gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikia jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.

Per 2012 m. rinkimus, balsavusių 18-30 m. žmonių buvo tik 18 %, o 2016 m. LR Seimo rinkimuose buvo pasiektas rekordinis, 37,8 % rinkiminis jaunų žmonių aktyvumas. Tokios tendencijos parodo, kad daugiau nei pusė jaunų žmonių Lietuvoje nedalyvauja rinkimų procese. Patirtis parodo, kad jauniems žmonėms rinkiminis procesas yra per daug sudėtingas, o pateikiama informacija neatliepia jauno žmogaus poreikių.

2019 metais Lietuvoje vyko net treji rinkimai, o žmonės prie balsadėžių rinkosi 3 ar net 4 kartus! Pasiekėme rekordinį jaunų žmonių aktyvumą, kada Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose prie balsadėžių atėjo net 46 % jaunų žmonių!

Lietuvoje prasidėjus masinei vakcinacijai per „Žinau viską“ ir „Man ne dzin“ socialinius tinklus pradėta vykdyti informacinė kampanija „Man ne dzin, nes žinau viską“. Pagrindinis šios kampanijos tikslas – suteikti jauniems žmonėms žinių apie skiepus ir taip paskatinti juos vakcinuotis. Per visą kampanijos laikotarpį (gegužės–rugpjūčio mėn.) buvo išleisti 9 informaciniai įrašai, kurie pasiekė apie 60 000 žmonių.

Sek naujienas mūsų Feisbuke ir Instagrame!