LiJOT prezidento pareigas perima D. Katelė

Balandžio 23–24 d. Druskininkuose vykusioje 55-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėjoje organizacijos vadovu buvo išrinktas Domantas Katelė.

D. Katelė iki šiol ėjo LiJOT viceprezidento pareigas. Pasitikėjimą kandidatu išreiškė 30 organizacijų narių, 4 susilaikė.

„Džiaugiuosi sulaukęs plataus jaunimo organizacijų atstovų palaikymo. Esu pasirengęs dar garsiau atstovauti jaunimo organizacijų interesams bei jų nuomonei. Laukia daug pokyčių, kuriuos esame pajėgūs įgyvendinti. Jaunimo metų kontekste LiJOT organizacijų balsas turi skambėti dar tvirčiau. To su komanda ir sieksime“, – tvirtina D. Katelė.

Lukas Kornelijus Vaičiakas apie savo atsistatydinimą iš LiJOT prezidento pareigų pranešė kovo 23 d. Tokį sprendimą buvęs organizacijos vadovas priėmė nusprendęs jungtis prie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen komandos. Nuo balandžio 25 d. jis taps parlamento vadovės patarėju ryšiams su bendruomenėmis, jaunimu ir nevyriausybiniu sektoriumi. 

L. K. Vaičiakas pabrėžia, kad laikas LiJOT jam buvo smagiausias iššūkis gyvenime bei tikisi, kad organizacija toliau augs: „LiJOT palieku visiškai ramia širdimi, nes organizacija dar niekada nebuvo tokia stipri, kokia yra šiandien. Esu tikras, kad naujasis LiJOT vadovas ir žmonės struktūrose drąsiai neš jaunimo vėliavą ir pokyčius kurs kasdien.“ 

Asamblėjoje taip pat buvo išrinkti nauji LiJOT struktūrų nariai. Dvejų metų kadencijai į Valdybą išrinkti: Daniel Ilkevič, Justė Kavaliauskaitė, Gabrielė Kučytė, Lukas Stravinskas. Metus Kontrolės komisijos narių pareigas eis Vitold Dvorak, Dagnė Kemežytė, Vytautas Pasvenskas ir Karolina Pralgauskytė. 

Organizacijos svarstė Poziciją dėl smurto artimoje aplinkoje, Rezoliuciją dėl valstybės alkoholio vartojimo prevencijos politikos bei 2 reglamentus: LiJOT Asamblėjos ir Valdybos. Visi dokumentai buvo priimti. 

Delegatai taip pat rinko labiausiai per 30 LiJOT metų jauniems žmonėms ir jaunimo organizacijoms nusipelniusius asmenis, organizacijas bei iniciatyvas, kurie bus apdovanoti šventiniame LiJOT 30-mečio renginyje, vyksiančiame rugsėjo 23 d. Vilniuje. Asamblėja nusprendė, kad labiausiai jaunimui nusipelnęs žmogus ar organizacija – Arnoldas Pranckevičius, o jaunoji Lietuvos lyderė – Aušrinė Armonaitė. Pokyčio jaunimo politikoje apdovanojimas bus skiriamas kandidatavimui į savivaldybių tarybas nuo 18 metų, o jaunąja kultūros ambasadore išrinkta Mirga Gražinytė – Tyla.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir savivaldybių jaunimo organizacijų sąjungas.

Teksto autorė Emilija Pociūtė

Kitos naujienos