#LiJOT pasisako už laisvus ir demokratiškus rinkimus bet kurioje pasaulio šalyje!

2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykusius Prezidento rinkimus lydėjo dar neregėto masto protestai. Keliolikoje Baltarusijos miestų taikūs protestuotojai išėjo į gatves siekdami atkreipti dėmesį į suklastotus rinkimų rezultatus, kuriuose įspūdingą „pergalę“ pasiekė dabartinis šalies vadovas Aleksandras Lukašenka. 

Vakar dieną Baltarusijoje buvo atjungtas internetas, apribota prieiga prie įvairių socialinių tinklų taip siekiant atskirti Baltarusijos piliečius nuo išorės pasaulio ir siekiant nuslėpti tikrąją padėtį šalyje. Vakare kilę protestai buvo malšinami jėga – prieš protestuotojus pasitelktos guminės kulkos, garsinės granatos, vandens patrankos – taip pat buvo suiminėjami Baltarusijos režimui nepaklūstantys piliečiai. 

LiJOT, atsižvelgdama į susidariusią situaciją bei bendradarbiaudama su brandžios demokratijos principus įgyvendinančiomis Baltarusijos jaunimo organizacijomis, palaiko Baltarusijos žmonių demokratinį apsisprendimą ir pasisako už nuoseklią Lietuvos paramą Baltarusijai, atsižvelgiant į jos ypatumus, bei pabrėžia horizontalios Lietuvos paramos Baltarusijai būtinybę įgyvendinant demokratines reformas šioje šalyje. taip užtikrinant ne tik pačios Baltarusijos, bet ir Lietuvos bei visos Europos saugumą.

Kitos naujienos