LiJOT iniciatyva Europos jaunimo forumas iš savo narių gretų pašalino Rusijos atstovus

Europos jaunimo forumas (YFJ), skėtinė organizacija, vienijanti virš 100 jaunimo nevyriausybinių organizacijų visoje Europoje, lapkričio 24–26 dienomis vykusioje Generalinėje Asamblėjoje priėmė sprendimą iš forumo pašalinti Rusijos jaunimo organizacijų tarybą (NYCR), rašoma Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) pranešime žiniasklaidai.

Jau kovą YFJ Valdyba buvo suspendavusi Rusijos jaunimo organizacijų tarybos narystės teises.

„Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) nuo pat Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą darė viską, kad NYCR būtų pašalinta iš YFJ. Ši Rusijoje veikianti organizacija palaikė ir toliau viešai palaiko genocidą Ukrainoje.

Džiaugiamės, kad kartu su partneriais pavyko įtikinti kolegas iš Vakarų Europos, kad NYCR nepriklauso demokratines vertybes išpažįstančiai bendruomenei“, – teigia LiJOT prezidentas Domantas Katelė.

LiJOT, kartu su 10 kitų organizacijų pateikė prašymą įvertinti galimybę pašalinti NYCR iš YFJ. Rusijos jaunimo organizacijų taryba lapkričio 22 dieną YFJ Valdybai pateikė laišką, kuriame patvirtino savo išstojimą iš šios organizacijos.

Vis dėlto, remiantis galiojančiomis organizacijos vidinėmis nuostatomis, tokie prašymai įsigalioja per 8 kalendorines dienas nuo tada, kai pateikiama informacija apie išstojimą. Dėl tos priežasties YFJ bendruomenė turėjo galimybę pašalinti NYCR iki tol, kol jų išstojimas įsigaliotų oficialiai.

„Procesas buvo ilgas ir sudėtingas – jau gegužės mėnesį, teikiant dokumentą susijusį su ryšių su Rusija nutraukimu, nemaža dalis organizacijų atstovų dvejojo ir abejojo šių priemonių veiksmingumu ir reikalingumu bei balsavime susilaikė.

Vis dėlto, palyginti su geguže, abejonių sumažėjo – dėl NYCR pašalinimo iš 66 balsavusių organizacijų susilaikė tik 3. Tai dar kartą įrodo, kaip svarbu yra nuosekliai ir nuoširdžiai dalintis savo patirtimi tarpusavyje, siekiant suprasti vienas kito patirtis ir nuogąstavimus“, – pabrėžia LiJOT valdybos narys Umberto Masi.

Kitos naujienos