Kandidatuoti į LR Seimą nuo 21-erių? Taip!

Po kiekvienų rinkimų VRK (Vyriausioji rinkimų komisija) praneša apie pasiektą rekordą – jaunų žmonių aktyvumas vis didesnis. Jauni žmonės vis drąsiau ir daugiau įsitraukia į politinę veiklą, tačiau kiek gi jų interesai atstovaujami LR Seime? Galbūt laikas į sprendimų priėmimo procesą įtraukti ir jaunesnius asmenis?

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, į savivaldybės tarybą nuo 18 metų, LR Seimą – nuo 25-erių. LiJOT atkreipia dėmesį, kad tendencingai augant jaunų žmonių aktyvumui, galimybė kandidatuoti į LR Seimą galėtų asmenys, sulaukę 21-erių, būtų priemonė, galinti tuos skaičius dar padidinti. Tikima, jog daugiau jaunų žmonių turėdami galimybę prisidėti prie sprendimų priėmimo, daugiau domėtųsi ir labiau įsitrauktų į politinę veiklą, skatintų tai daryti ir bendraamžius.

Siekiant mažinti amžiaus cenzą, atkreipiamas dėmesys, jog šiuo metu solidžiausiam LR Seimo nariui yra 86-eri, o vidutinis amžius – 51-eri. Jaunimas iki 25 metų savo tiesioginio atstovo LR Seime neturi, tačiau įvykdytas pokytis į LR Seimo rinkimus įneštų daugiau pliuralizmo, įvairovės, jaunimas iki 25 metų galėtų rinkti atstovus, kurie yra labiau įsigilinę į jaunimo problematiką. Amžiaus cenzo mažinimas paskatintų kryptingesnį jaunų žmonių atstovavimą ir didesnį dėmesį jaunimo politikos klausimams LR Seimo darbotvarkėje.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas sako: „Geriausiai jauną žmogų atstovauti gali pats jaunas žmogus. Kalbame apie balsavimą savivaldybės rinkimuose nuo 16 metų, apie internetinį balsavimą, galimybę kandidatuoti į LR Seimą nuo 21-erių. Visos šios trys temos sukasi apie vieną – didesnį jauno žmogaus įsitraukimą į sprendimų priėmimus taip siekiant ir tikslingesnio jo atstovavimo. Nebijokime į nacionalinį parlamentą įsileisti jauno žmogaus, kuris, vedinas maksimalizmo ir idėjų, gali nuversti kalnus.“

Kitos naujienos