KAM sudaryti 2022 m. šauktinių sąrašai. Atsakysime į visus jaunuoliams kylančius klausimus.

LR Krašto apsaugos ministerijoje buvo sudaryti 2022 m. karo prievolininkų sąrašai. Pranešama, jog į sąrašus atsitiktine tvarka įtraukta apie 54 tūkst. 18–24 m. amžiaus jaunų žmonių, o į tarnybą bus pašaukti 3828 karo prievolininkai. Sąrašai bus prieinami viešai dar šią savaitę svetainėje: https://sauktiniai.karys.lt.

Siekiant užtikrinti sąrašų sudarymo proceso skaidrumą, procedūrą stebėjo ir organizacijų – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Lietuvos skautijos ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Atradus savo pavardę šauktinių sąrašuose dažnai kyla baimė ir nežinomybė. Neretai aplanko ir klausimai, kas bus toliau ar net kaip privalomosios karo tarnybos galima išvengti. Dėl šių priežasčių, svarbu tą nežinomybę išsklaidyti suteikiant jauniems žmonėms reikalingos informacijos ir parodant, jog nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai ne bausmė, o galimybė įgyti pagrindinį karinį parengtumą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, atlikti pareigą tėvynei.

 Pašaukė tarnauti, kas toliau?“ – virtualus susitikimas jauniems žmonėms su atsakingais asmenimis, kurio metu bus atsakoma į visus kylančius klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kaip galėčiau atlikti karo tarnybą? Kaip organizuojamas ir vykdomas  šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą? Ką daryti, jeigu mokausi aukštojoje mokykloje, tačiau esu pašauktas atlikti karinę tarnybą? Ką daryti, jei gyvenu užsienyje ir patekau į šaukiamųjų sąrašus? Kokias išmokas ir socialines garantijas turi šauktinis? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime susitikime!

Prisijungimui reikalingi duomenys kiekvienam užsiregistravusiam bus atsiųsti el. paštu.

Registraciją į susitikimą rasite čia.

Registracija aktyvi iki sausio 12 d. 12 val.

Kitos naujienos