Jaunimo nuomonė išgirsta!

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Europiečių judėjimu Lietuvoje bei partneriais LR užsienio reikalų ministerijoje vykdė konferenciją „Ateities konferencija: jaunimo balsas“. Jos metu rinko jaunimo nuomonę apie svarbiausius Europos Sąjungos politikos prioritetus. Galime pasidžiaugti, kad visų jaunų žmonių idėjos buvo išgirstos ir jas galime rasti rezoliucijoje!

Jaunimo balsas ir žinios šių dienų visuomenėje ypatingai svarbus. Nuo Gretos Thunberg, kuri padarė perversmą ir neša žinią, kaip svarbu saugoti planetą nuo klimato kaitos, iki Gitanjali Rao, jaunosios mokslininkės ir inžinierės, keičiančios mokslininkų pasaulį. Jaunimo nuomonė svarbi ne tik svarbi nūdienų aktualijomis, tačiau ir ateities.

Dėka LiJOT ir partnerių, pasirašyta rezoliucija yra tikimasi pasiekti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, perduoti jaunų asmenų idėjas jiems ypač svarbiomis temomis ir matyti pokytį.

Konferencijos metu vykusioje diskusijoje jauni asmenys šias temas iškėlė kaip svarbiausias Europos ateičiai: skaitmenizacijos politika, bendras sveikatos apsaugos sistemos standartų įvedimas, kova su COVID-19 pandemijos padariniais, politinis jaunimo įgalinimas bei žaliasis kursas. Aktualiausia tema yra klimato kaita ir žaliasis kursas, nes nuo to priklauso ne tik mūsų rytojus, tačiau ir begalės nykstančių gyvūnų, augalijos bei, žinoma, mūsų planetos ateitis. Rezoliucijoje minima: „Tikime, jog jaunimo grupė, gali ypatingai aktyviai prisidėti prie pokyčio.“

Džiaugiamės galėdami prisidėti, kad jaunimo nuomonė bei idėjos būtų išgirstos, o su rezoliucija galite susipažinti čia.

Kitos naujienos