Jaunimas Lietuvoje dėl jaunimo Baltarusijoje

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su jaunimo organizacijomis reaguoja į Baltarusijos įvykius ir kreipėsi į institucijas su reikalavimu nedelsiant stabdyti jėgos panaudojimą, persekiojimą ir užtikrinti pamatines žmogaus teises.

Rugsėjo 1 dieną, kuomet mokiniai ir studentai įprastai grįžta naujiems mokslo metams, Baltarusijos jaunimas išreiškė nepritarimą šalies valdžios veiksmams. Prieš taikius protestuotojus – moksleivius ir studentus, buvo imtasi nepateisinamai žiaurių priemonių, pažeidžiančių žmogaus teises. Baltarusijos valstybinio universiteto licėjuje vyko protestuojančių mokinių sulaikymas, kurio metu buvo sulaikomi ir studentai netoli Baltarusijos valstybinio ekonomikos universiteto bei Baltarusijos valstybinio universiteto korpusų. Taip pat smerktinas yra Minsko valstybinio lingvistikos universiteto vadovybės grasinimas studentams į studijų korpusą įleisti OMON pareigūnus, po kurio valdžios veiksmų nepalaikantys studentai buvo sulaikyti. Remiantis socialiniuose tinkluose pasiekiama medžiaga, taikiai protestuojantys studentai buvo sulaikomi paženklintos uniformos nedėvinčių pareigūnų.

LiJOT jau kelis kartus kreipėsi į nacionalines, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir Baltarusijos įstaigas bei organizacijas su raginimu nedelsiant imtis neatidėliotinų veiksmų. O dabar, toliau stebėdami įvykius kaimyninėje valstybėje, LiJOT atstovai kvietė jungtis jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas kartu kovoti dėl jaunimo Baltarusijoje.

Kreipimąsi pasirašiusios Lietuvos jaunimo organizacijos kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga reikalauja kiekvienam šalies moksleiviui, studentui ir jaunam žmogui užtikrinti pamatines žmogaus teises, įtvirtintas tarptautiniuose dokumentuose bei Baltarusijos Respublikos Konstitucijoje, užtikrinti tinkamas sąlygas mokytis, nevaržomai reikšti savo nuomonę ir nedelsiant sustabdyti jėgos panaudojimą, persekiojimą bei kankinimą ar kitą žiaurų, nehumanišką elgesį prieš taikius protestuotojus.

„Daugelis jaunų žmonių, gimusių jau nepriklausomoje Lietuvoje, sunkiai supranta kaip jautėsi tėvai ir seneliai, kovodami už mūsų šalies laisvę. Apie kovas už laisvę sužinoję iš pasakojimų ir istorijos pamokų, jaunimas Lietuvoje stoja dėl jaunimo Baltarusijoje. Tai tūkstančių vienybė dėl jaučiamų laisvės užuomazgų kaimyninėje šalyje“, – sako LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

Organizacijų kreipimąsi galite rasti čia.

 


 

Kitos naujienos