Įvyko Žiemos forumas „Nauja realybė“!

Paskutinį vasario mėnesio savaitgalį Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) savo nares pakvietė susitiki viename iš tradicinių LiJOT renginių – Žiemos forume. Šiemet šis renginys vyko „Naujoje realybėje“, kuri kiekvienam iš mūsų jau darosi įprasta: nieko nebestebina pokalbis Zoom platformoje, pasaulis susitraukė iki kompiuterio ekrano dydžio, kur kasdien verda gyvenimas. Lieka tik klausimas, kaip produktyviai veikti ir kurti tokioje realybėje?

Žiemos forumo savaitgalio veiklos buvo pradėtos pristatymu kaip organizuoti savanorišką veiklą ekstremalios situacijos metu. Patarimais dalijosi Milisenta Misevičiūtė, VšĮ „Europos namai“ atstovė. Pristatyme buvo aptartos „Europos namų“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijos nevyriausybinėms organizacijoms, nagrinėti savivaldybių pavyzdžiai. Diena tęsėsi darbo grupėse, kuriose buvo diskutuojama apie:

  • naujus LiJOT įstatus,
  • mažo kieko narkotikų (de)kriminalizavimą Lietuvoje,
  • naujo SJOT modelio mechanizmo pritaikymo,
  • jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra papasakojo apie ateinančias galimybes ir prioritetus.

Darbo grupėse buvo išklausyta visų dalyvių nuomonė, įsiplieskė įdomios ir labai svarbios diskusijos, todėl šie klausimai buvo svarstyti ir kitą dieną. Žiemos forume buvo išgirstas jauno žmogaus balsas, kuriam yra ir bus atstovaujama ateityje.

Antroji diena „Naujoje realybėje“ pradėta paneline diskusija „Kas nevyriausybinių organizacijų laukia po pandemijos?“. Diskusijoje dalyvavo LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė, Maltiečių organizacijos plėtros vadovas Edvinas Regelskis ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų plėtros skyriaus vedėja Aurelija Olendraitė. Diskusiją galima apibendrinti pastarosios žodžiais: „Ateitis bus tokia, kokią jaunimas pats sukurs“. Spėlioti, kas bus ateityje, nėra verta – reikia veikti ir kurti tokį rytojų, kokį įsivaizduojame esantį geriausiu.

Darbingai turiningas savaitgalis Žiemos forume buvo užbaigtas darbo grupėmis, Vadovų laiku, LiJOT pasiūlymų vyriausybės programai ir patvirtintos LR Vyriausybės programos analize. Dvi dienos su Lietuvos jaunimo organizacijomis „Naujoje realybėje“ leido atidžiau pažvelgti į organizacijų kasdienybę karantino laikotarpiu. Žinodami, kaip sekasi vieni kitiems, galime ieškoti ir atrasti tarpusavio pagalbos būdų.

Kitos naujienos