Eurodesk tinklui vadovaus lietuvė!

Eurodesk yra Europos jaunimo informavimo tinklas, veikiantis kone visoje Europoje taip, kaip veikia McDonalds tinklas – greitai, paprastai ir aiškiai. Užsukęs į bet kurį pasaulio McDonalds žinai, koks maistas tavęs laukia. Apsilankęs bet kuriame Eurodesk padalinyje gali būti užtikrintas, kad tau bus suteikta informacija apie finansavimo programas, mobilumą, studijas, stažuotes, darbą, savanorystę ir pan. Europoje ir visame pasaulyje.

Šis tinklas veikia 36 Europos valstybėse, o š. m. spalio 13 – 15 d. vykusioje virtualioje Eurodesk tinklo tarptautinėje asamblėjoje buvo išrinkta nauja tinklo valdyba bei prezidentas. Apie tai mes rašome ne veltui, nes Lietuvai šiame tinkle ir asamblėjoje tenka ypatingas vaidmuo. Jau antrai kadencijai iš eilės Eurodesk tinklui vadovauti patikėta lietuvei – Ingridai Jotkaitei:

„Kiekvienos pareigos pirmiausiai yra pasiruošimas, atsakomybė ir, žinoma, iššūkiai. O jų – daug. Eurodesk teikia informaciją apie mobilumą – apie tai, kas COVID-19 situacijoje įgyja visai kitą reikšmę.

Pati nuo paauglystės veikiau jaunimo politikoje, kuri kūrėsi kartu su nepriklausoma Lietuva, todėl išaugino ne vieną šiandienos profesionalą su stipriais atstovavimo gebėjimais čia, Lietuvoje, ir Europoje. Visgi jaunimo politika nėra tik lyderystė ir atstovavimas: tikriausiai tūkstančiams jaunų žmonių nereikia „tribūnos“, jie niekada nenorės tik struktūroms suprantamų lyderių titulų ar statusų, jiems jaunimo politikos sąvoka nėra tapati kokybiškam švietimui, pirmajam darbui ar lengvatoms įsigyjant savo būstą. Jie tikrai galėtų pasakyti, jog jiems nereikia jaunimo politikos, bet mums reikia jų jaunimo politikoje dėl jauniems žmonėms aktualių pokyčių. Esu dėkinga už erdvę kurti tuos pokyčius europiniu lygmeniu, prisidėti prie Lietuvos ir jauno žmogaus lyderystės Europoje, tačiau taip pat neatitrūkti nuo paprastumo – su iššūkiais ir pokyčiais reikia dirbti kiekvieną dieną kartu su jaunais žmonėmis ir tais, kurie yra arčiausiai jų.“

Linkime Ingridai sėkmės tokiose atsakingose pareigose!

Kitos naujienos