Balsavimas nuo 16 metų: ar jaunuoliai pasirengę balsuoti vietos savivaldų ir merų rinkimuose?

Nors balsavimo nuo 16 metų problematika tampa vis aktualesne ir ja vis plačiau diskutuojama nacionaliniu mastu, „Baltijos tyrimų“ atliktoje reprezentatyvioje apklausoje net 70 proc. apklaustųjų nepritaria šiai idėjai, dauguma jų – vyresnio amžiaus žmonės. Vienas iš pagrindinių aspektų, kodėl apklaustieji turi neigiamą požiūrį – jų manymu, jaunais žmonėmis lengva manipuliuoti. Tuo tarpu patys jauni žmonės buriasi iniciatyvoms, kurios suteiktų galimybę įsitraukti į savivaldų gyvenimą nuo anksčiau.

Dėl šios priežasties „Jaunimas YRA“ kartu su VšĮ “Užimtumo akademija“  ir partneriais įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Balsuojam!“, kurio tikslas – skatinti jaunimo pilietiškumą ir aktyvų dalyvavimą vietos savivaldos gyvenime, sprendimų priėmime, demokratiniuose procesuose per neformaliais metodais pagrįstas veiklas.

Ši tema ir toliau plėtojama antroje projekto online diskusijoje „Ar 16-mečiai pasirengę balsuoti vietos savivaldų ir merų rinkimuose?“. Diskusijoje savo mintimis dalijasi: Vilniaus universiteto docent dr. Jolita Buzaitytė-Kašalienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Umberto Masi, asociacijos „Jaunimas YRA“ prezidentė Raimonda Bogužaitė, diskusiją moderuoja „Raudonojo kryžiaus“ komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.

„Du pagrindiniai dalykai dėl „Balsuojam“ idėjos: vienas iš jų, kad balsavimo nuo 16 metų klausimas skatina domėtis, ruoštis ir rūpintis regionų klausimais. Ne tik pastūmėti politikus kažką daryti, bet labiau gilintis apie pačias problematikas, jaunų žmonių buvimą regione, išvažiavimą, grįžimą. Taip pat ir apie švietimą – žinoma jauni žmonės labai keičiasi, jie yra kitokie, todėl formos, kaip mes prie jų prieiname taip pat turėtų kisti“, – yra įsitikinusi R. Bogužaitė.

Apie tai, kodėl diskusijos metu išsiskyrė pašnekovų nuomonės šia tema ir visgi, ar 16-mečiai pasirengę balsuoti galite išgirsti pilname įraše.

Kitos naujienos