57-osios LiJOT Asamblėjos sprendimai rodo organizacijų atvirumą pokyčiams

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovaujamų klausimų darbotvarkė plečiasi – balandžio 22–23 d. Druskininkuose vykusioje 57-oje LiJOT Asamblėjoje buvo nutarta priimti jaunimui reikšmingus pokyčius.

Po diskusijų, Asamblėja nusprendė patvirtinti dvi rezoliucijas, kuriomis bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį dėl Lietuvos Respublikos tautinių mažumų teisių apsaugos ir visuotinės karo tarnybos ir krašto apsaugos sistemos stiprinimo. Buvo priimtas ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarnybos Kontrolės komisijos reglamentas, delegatai išreiškė pasitikėjimą LiJOT praėjusių metų darbu – patvirtintos LiJOT 2022 m. veiklos ir finansinė, taip pat Jaunimo reikalų tarybos ataskaitos.

Kaip teigė LiJOT Valdybos narys Daniel Ilkevič, kiekvienas jaunas žmogus, gyvenantis nuolat besikeičiančiame pasaulyje, privalo nebijoti atvirai išsakyti savo nuomonės įveikiant išbandymus ir kuriant geresnį rytojų. „Jaunimo balsas yra svarbus ypač dabar, kai Europa ir vakarų pasaulis susiduria su iššūkiais, nes jaunos kartos nuomonė ir požiūris turės didelę įtaką ateities sprendimams“, – mintimis dalinosi D. Ilkevič.

Asamblėjoje taip pat buvo išrinkti nauji LiJOT struktūrų nariai, iš kurių į Valdybą organizacijos paskyrė: Deividą Bartkų, Evaldą Paltanavičių, Klėją Merčaitytę, Šarūną Grigonį ir Umberto Masi. Ateinančius metus Kontrolės komisijos pareigas užims Benas Marcalis, Vitold Dvorak ir Dagnė Kemežytė.

Tuomet LiJOT Valdybos narys Benas Marcalis džiaugėsi, kad organizacijos stengiasi aktyviai dalyvauti sprendimų priėmime ir prisidėti prie jaunajai kartai naudingų pasikeitimų. „Per paskutinius dvejus metus LiJOT itin aktyviai reagavo į realijas, kokybiškai advokatavo LiJOT narių pozicijas ir rezoliucijas bei įgyvendino realius pokyčius“, – tvirtina B. Marcalis.

Asamblėjos metu vyko įvairaus pobūdžio darbo grupės, tačiau neįprastu, kiek neformaliu formatu. Organizacijų delegatai kartu su LiJOT struktūrų nariais ėjo į žygį, kurio metu buvo diskutuojama aptariant nacionalinėms ir regioninėms organizacijoms aktualias temas, ieškoma būdų, kaip organizacijos galėtų veikti pritaikydamos savo darbo metodus bei kultūrą prie šių dienų jaunimo.

Delegatų sprendimai ir įsitraukimas rodo, kad LiJOT darbas yra kryptingas ir atspindintis organizacijų lūkesčius. LiJOT džiaugiasi ir dėkoja organizacijoms už išreikštą pasitikėjimą.

Teksto autorė: Rimgailė Geleževičiūtė

Kitos naujienos