54-osios LiJOT Asamblėjos sprendimai

Spalio 23–24 d. Europos jaunimo sostinėje – Klaipėdoje – įvyko 54-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėja. 

Asamblėjoje apsilankė keletas garbingų svečių: Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Jaunimo reikalų departamento direktorius Jonas Laniauskas. Seimo Pirmininkė didžiavosi jaunimu, organizacijų išdiskutuotais ir pateiktais pasiūlymais valstybei: „Kartu su jaunimu į politiką šiandien ateina vertybiniai lūžiai, kurie padeda atsisakyti ribojimų, kompleksų, kurie mūsų politikoje vis dar sutinkami“. 

Pirmosios Asamblėjos dienos darbas buvo pradėtas LiJOT ir Jaunimo reikalų tarybos (JRT) veiklos ataskaitų pristatymu ir tvirtinimu. Organizacijos narės liko patenkintos pasiektais rezultatais – JRT ataskaita patvirtinta vienbalsiai, o LiJOT beveik vienbalsiai (1 susilaikęs). 

Asamblėjos kulminacija tapo naujo LiJOT prezidento rinkimai. Dėl vadovo vietos konkuravo du kandidatai: iki tol pareigas ėjęs LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas ir JRT narė Urtė Petrulytė. Organizacijų sprendimu L. K. Vaičiakas ir toliau tęs darbus prezidento poste už jį balsavo 27 delegatai. U. Petrulytei organizacijos skyrė 11 balsų, dar 3 susilaikė. 

Asamblėjoje svarstyti trys dokumentai: Pozicija dėl jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų finansavimo ir institucinio palaikymo savivaldybių lygmeniu, naujai parengtas LiJOT Etikos kodeksas ir Rezoliucija dėl valstybės alkoholio kontrolės politikos.

Pirmojo dokumento pavadinimas darbo grupės metu buvo pakeistas į „Rezoliucija dėl jaunimo iniciatyvų bei programų finansavimo savivaldybės lygmeniu proceso“. Organizacijos sutiko su pakeitimais dokumente ir jį priėmė (38 už, 1 susilaikęs).  LiJOT bendruomenė taip pat gali džiaugtis priimtu Etikos kodeksu, kurio konceptas buvo kuriamas dar nuo 2019 m. (33 už, 6 susilaikę). Darbo grupė pasiūlė nesvarstyti Rezoliucijos dėl valstybės alkoholio kontrolės politikos, tačiau įpareigoti LiJOT Prezidentą ir Valdybą nepasisakyti šiuo klausimu viešojoje erdvėje. Asamblėja tokiam siūlymui pritarė bendru sutarimu.   

Per 54-ąją Asamblėją į LiJOT stebėtojų gretas siekė įstoti asociacija „Lietuvos Etnosporto komitetas“. Visgi organizacijos nepalaikė kandidatuojančios asociacijos – iš 18 balsavusiųjų, prieš balsavo 13, susilaikė 5, balsuojančių už nebuvo. 

Šioje Asamblėjoje vyko ne tik LiJOT prezidento rinkimai – buvo išrinkti ir kasmetinių LiJOT nominacijų nugalėtojai. Metų jaunimo iniciatyva išrinkta Elect21, jaunimo organizacijų lyderiu organizacijos laiko Panevėžio „Apskritojo stalo“ biuro vadovą Kasparą Vaičelį, o ambasadoriumi – JRT narį Klaudijų Melį. Net dvi nominacijas laimėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – ji išrinkta jaunimo organizacijų partnere bei žmogumi, labiausiai nusipelniusiu jaunimui. Išskirtinai šiemet įsteigtą nominaciją – Jaunimo politikos 25-mečio apdovanojimą – laimėjo LPF „Jauniems“. Nugalėtojai bus apdovanoti Padėkos vakaro metu.

 

Kitos naujienos