Mokymosi iššūkius įveikime drauge – tapk „Padėsiu mokytis“ savanoriu

Pandeminis laikotarpis tapo sudėtingu iššūkiu švietimui – įvedus nuotolinį mokymą(si), pamokos vyko kiek neįprastu būdu. Tai turėjo įtakos ne tik mokymosi rezultatams, bet ir mokinių fizinei bei emocinei sveikatai. 

Įsibėgėjanti vasara gali tapti puikia galimybe mokslo metais kilusius mokymosi iššūkius įveikti drauge! „Padėsiu mokytis“ kviečia kiekvieną 16 m. sulaukusį Lietuvos pilietį prisijungti prie savanorių komandos organizuojamose vasaros stovyklose ir padėti mokiniams neformaliais būdais įgyti jiems reikalingų mokslo žinių, kurios padės kompensuoti nuotolinio mokymo(si) metu patirtus sunkumus bei pasiekti geresnių rezultatų mokykloje. Taip pat, organizatoriai įspėja, kad nuobodžiauti nebus kada – netrūks ne tik akademiškai naudingų, bet ir įdomių veiklų, kurios nuspalvins kiekvieno įspūdžius vasaros spalvomis! 

„Pradėję burti savanorius ir mokyklas į vieną bendrą tinklą jautėme, jog tai bus puikus įrankis kompensuoti mokymosi praradimus. Tačiau eigoje pamatėme, jog tiek moksleiviai, tiek savanoriai, tiek mokyklų atstovai džiaugiasi ne tik pakilusiais pažymiais ir atliktomis užduotimis, bet ir naujai užsimezgusiomis draugystėmis. Bendraudami su savanoriais ne kartą girdėjome pasidalinimus apie mokinių padrąsinimą, palaikymą ir motyvacijos suteikimą. Dėl tokių patirčių tik dar labiau džiaugiamės, jog veiklą tęsiame ir vasaros stovyklose. Jose savanoriai kiek labiau neformalioje aplinkoje kontaktiniu būdu padės moksleiviams gilinti žinias gamtos mokslų, kalbų, matematikos srityse.  Tad prie savanorių gretų verta prisidėti visiems, jaučiantiems norą bendrauti, kurti ryšį su moksleiviais, padėti bei pasidalinti turima patirtimi.“ – teigia Nacionalinio švietimo NVO tinklo atstovė Kotryna Jankūnaitė.

„Padėsiu mokytis“ – savanorišku principu veikianti iniciatyva, skirta padėti 5–8 klasių moksleiviams įveikti fizinius, socialinius ir dalykinius mokymosi iššūkius, pandemijos laikotarpiu atsiradusius mokymosi praradimus. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas sako besidžiaugiantis, jog tokiu sunkiu pandeminiu laikotarpiu Lietuvos NVO jungiasi padėti moksleiviams: „Nuo pat pandemijos pradžios kartojame, jog esame stiprūs, kai esame kartu. Dabar ypač svarbu vienytis ir padėti vieni kitiems. Turime užtikrinti moksleiviams sklandų jų mokymosi procesą.“

Nori pagelbėti? O gal įgyti neįkainojamos savanorystės patirties? Tapk „Padėsiu mokytis“ dalimi! Registruokis savanorystei vasaros stovyklose čia.

„Padėsiu mokyti(s)“ iniciatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos skautija, Nacionalinis švietimo NVO tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Paramos vaikams centras. 

Kitos naujienos