Milijonai jaunų žmonių dingo iš viešojo gyvenimo. Augant klimato krizei, pasauliniam konfliktui ir kartų nelygybei, jaunimo indėlis, perspektyvos bei atstovavimas yra reikalingi labiau nei kada nors anksčiau. Laikas visiems jauniems žmonėms būti matomais ir išgirstais.

KOKIA PROBLEMA?

Beveik pusė pasaulio gyventojų yra jaunesni nei 30-ies, tačiau jie sudaro tik 2,6 proc. viso pasaulio parlamentarų*.

Jauni žmonės turi teisę būti įtraukti į jiems įtaką darančius politinius sprendimus, tačiau šią teisę riboja daugybė kliūčių.

Vidutinis pasaulio lyderių amžius šiuo metu yra 62 metai.** Akivaizdu, kad jei ir toliau bandysime spręsti problemas tais pačiais senais metodais, darysime tas pačias klaidas. Jauni žmonės pasižymi originaliomis mintimis, šviežiu požiūriu, 

tačiau yra retai kviečiami prie derybų stalo. 

Norime žinoti, kodėl taip yra.Visame pasaulyje jaunesni nei 18 metų asmenys yra laikomi pakankamai subrendusiais, kad galėtų prisiimti suaugusiųjų pareigas. Jie gali stoti į kariuomenę, rūpintis pažeidžiamais giminaičiais ir būti teisiami, tačiau tuo pačiu metu iš jų yra atimta balsavimo teisė. Su tuo nesutinkame.

JAUNI ŽMONĖS TURI BŪTI SPRENDIMŲ DALIMI

Mes visada tikėjome žmogaus dvasios potencialu. „Kai trūksta drąsos, supratimą keičia cinizmas”, – kartą pasakė „THE BODY SHOP“ įkūrėja Anita Roddick. Jauni žmonės turi savyje visą potencialą, tačiau jų galios yra ribojamos.

Pasaulio ateitis negali būti palikta būriui kostiumuotų biurokratų. Jaunimas yra kūrybingas, atviras ir kelia daug teisingų klausimų. Jie turi fantazijos, energijos ir ryžto 

laikytis to, kas teisinga. Jie yra politiškai aktyvūs, ne kartą demonstravo, kad jiems rūpi mūsų bendruomenė, mūsų planeta ir mūsų ateitis.

Tad kodėl jauni žmonės yra nuvertinami? Dabar kaip niekada svarbu jauniems žmonėms būti išgirstiems. Mūsų kampanija siekia įtraukti daugiau jaunų žmonių į politinius sprendimus.

BE SEEN BE HEARD

#VOTE16

LiJOT prezidentas Domantas Katelė sako, jog norint šiandien gyventi maksimaliai skirtingų socialinių grupių poreikius atliepiančiame pasaulyje ar užtikrinti šviesią ateitį būsimoms kartoms nelieka nieko kito, kaip tik aktyviai naudotis demokratine teise bei pareiga reikšti savo politinę valią.

Kodėl svarbu suteikti galimybę savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti jauniems žmonėms nuo 16 metų?

„16-mečiai, paprastai tebegyvenantys su tėvais skirtinguose šalies regionuose, turėtų įrankius daryti tiesioginę įtaką sprendimų priėmimui – balsuoti. Kaip žinia, Lietuvoje pakankamai dažnai stebima praktika, jog po mokyklos baigimo jauni žmonės išvyksta studijuoti į didmiesčius. Taigi pakeitus gyvenamąją vietą problemos regione, kuriame gyventa iki tol, nebėra tokios aktualios“, – sako didžiausios jaunimo organizacijų sąjungos Lietuvoje prezidentas.

Taip pat jaunų žmonių temos nebebūtų tokios svetimos savivaldybių tarybų nariams: šiai visuomenės grupei aktualūs klausimai privalėtų skambėti garsiau ir į jos nuomonę turėtų būti atsižvelgiama.

„Be to, pripažinta, kad balsavimas rinkimuose labai glaudžiai susijęs su elementariu įpročiu. Danijos rinkėjų tyrimas parodė, kad su kiekvienu mėnesiu po pilnametystės tikimybė balsuoti pirmąjį kartą sumažėja. Taigi įpratę tai daryti dar bendrojo ugdymo įstaigose jaunieji Lietuvos piliečiai ir toliau dalyvautų demokratiniuose procesuose“, – naudas vardija D. Katelė.

THE BODY SHOP RINKINYS POZITYVIŲ POKYČIŲ KŪRĖJAMS

Nereikia laikyti plakato ar šaukti į megafoną, kad būtumėte pokyčių kūrėjais. Kiekvienas, kuriam rūpi ateitis ir kuris siekia pozityvių permainų visuomenėje, yra pokyčių kūrėjas.

„Changemakers“ rinkiniu ir įkvėpiančiomis produktų istorijomis norime jus paskatinti rūpintis savimi ir mylėti save.

Rinkinio kaina 24 € (produktų vertė 40,80 €).

Rinkinį sudaro: kanapių rankų kremas 30 ml, mangų dušo želė 250 ml, imbierų šampūnas 60 ml, sviestmedžių kūno sviestas 50 ml, Be Seen Be Heard daugkartinio naudojimo krepšys.

5 € nuo kiekvieno parduoto rinkinio bus skirta Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai.

BE SEEN BE HEARD INSTAGRAM'E