Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną

Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną

Kasmet birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – siekiant pagerbti tūkstančius nuo tremties nukentėjusių tautiečių, skirtinguose Lietuvos miestuose projektas „Misija Sibiras“ organizuoja tremtinių bei politinių kalinių vardų, pavardžių bei likimų skaitymus, kurie trunka visą parą. Visgi šiemet akcijos organizatoriai, siekdami nesukurti terpės COVID-19 viruso plitimui, akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ nusprendė perkelti į virtualią erdvę, sukurdami specialią Gedulo ir vilties dienos platformą, pasiekiamą adresu www.birzelio14.lt.

Šiemet skaitymai bus įgyvendinami vaizdo skambučių pagalba, susisiekiant su visais, iš anksto užsiregistravusiais į skaitymus. Kiekvienas, norintis prisijungti prie skaitymų, kviečiamas užsiregistruoti adresu www.birzelio14.lt, nurodant savo kontaktinius duomenis, „Skype“ vardą, vietovę, iš kurios bus skaitoma bei pasirenkant patogų skaitymo laiką. Birželio 14 d. organizatoriai skaitovų nurodytu laiku susisieks vaizdo skambučiu per programą „Skype“ ir prašys perskaityti tam tikrą tremtinių vardų ir likimų skaičių tiesioginio eterio metu.

Taip pat birželio 14 d. 11 val. 59 min. projektas kviečia prisijungti prie kitos, jau tradicija tapusios, iniciatyvos – Visuotinės tylos minutės – kurios metu kiekvienas savo namuose, darbovietėse, organizacijose raginamas 1 minutei sustoti ir taip pagerbti tūkstančius nuo sovietų režimo nukentėjusių žmonių. Interneto puslapyje www.tylosminute.lt galima rasti iniciatyvos vizualinę medžiagą, iš anksto paruoštą Visuotinės tylos minutės garso įrašą, kurį galima naudoti savo darbovietėse, organizacijose, renginių metu. Įvairias organizacijas projektas kviečia užsiregistruoti minėtame puslapyje ir įkelti savo logotipą. Taip visi apsilankę puslapyje turės galimybę matyti, kas prisideda prie Visuotinės tylos minutės.

Daugiau apie vykstančius renginius ir šių metų naujoves galima sužinoti projekto socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram bei interneto puslapyje www.misijasibiras.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.