Dėkojame visiems, tačiau tyliausius herojus pamirštame

Dėkojame visiems, tačiau tyliausius herojus pamirštame

LR Seime antradienį buvo pristatytas siūlymas rugpjūčio mėnesį išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas pensininkams ir kitoms socialinėms grupėms. Jei toks siūlymas bus priimtas, išmoką gaus 910 tūkst Lietuvos gyventojų: senatvės pensininkai, netekto darbingumo, našlių, našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, socialinės ir dar kelių šalpos pensijų, taip pat kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai.

Žinoma, išmokos senjorams ir pažeidžiamoms socialinėms grupėms būtinos, tačiau, kodėl vis pamirštame studentus, jaunas šeimas, nevyriausybines organizacijas? Būtent pilietinė visuomenė karantino metu veikė, savanoriavo, kūrė įvairias iniciatyvas – dirbo kiekvieno valstybės gyventojo gerovei, kad šis laikotarpis taptų lengvesnis. Ir visa tai – neskaičiuojant darbo valandų, asmeninio laiko ar išteklių.

Vakar vyriausybė taip pat nesuteikė ir 2 milijonų eurų, kurie būtų buvę skirti socialinėms studentų stipendijoms padidinti. Lėšos neatsirado būtent tiems, kurie dažniausiai studijas derina su darbu, kuris dažnu atveju yra iš paslaugų sektoriaus. Būtent ten, kur karantino metu veikla buvo sustabdyta.

Didžiausios nevyriausybinės jaunimo organizacijos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas sako, kad šis laikotarpis yra išbandymas mums visiems: „Šiuo metu kiekvienas jaunas žmogus patiria daugybę pokyčių. Vos per kelias dienas teko išmokti mokytis, dirbti namuose. Jaunimo organizacijos veiklą žaibišku greičiu perkėlė į nuotolinę erdvę, o nuostoliai dėl atšauktų renginių jau vis dar skaičiuojami“.

LiJOT vadovas taip pat pabrėžia, kad būtent jauni žmonės šiuo metu yra tie, dėl kurių karantino sąlygos visiems tapo lengvesnės. „Viso karantino laikotarpiu jauni žmonės kūrė iniciatyvas, tūkstančiai savanoriavo, padėdami senjorams – negailėdami nei laiko, nei savo jėgų. Pasisukus kalboms apie išmokas, negalime būti ta valstybė, kuri pamiršta tyliausius herojus, kurie laiko stiprią pilietinę visuomenę“ – teigia L. K. Vaičiakas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.