Gal laikas kalbėti apie balsavimą internetu?

Gal laikas kalbėti apie balsavimą internetu?

Nuotolinis darbas, visai neseniai prasidėjusios mokinių pamokos, paskaitos, įvairūs kursai ir užsiėmimai. Vos per kelias dienas persikėlėme į internetinę erdvę ir pokalbiai, kurie vykdavo prie kavos puodelio, šiuo metu prasideda su klausimu „Ar gerai mane girdi?“. Žaibišku greičiu buvome priversti skaitmenizuotis ir ateities planus dėlioti pagal interneto pajėgumus ir platformų pasirinkimą.

Rudenį Lietuvoje planuojami LR Seimo rinkimai. Šiuo metu visų lygių rinkimai vyksta tradiciniu būdu, t. y. Lietuvos piliečiai gali balsuoti iš anksto, atvykę į artimiausią savivaldybę, paštu arba rinkimų dieną jiems priskirtoje apylinkėje, tačiau jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vyksta diskusijos apie balsavimo internetu įvedimą. Balsavimas internetu paskatintų didesnį rinkiminį aktyvumą bei užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių įsitraukimą, mažintų socialinę atskirtį bei pasitarnautų kaip modernios šalies įvaizdžio kūrimo įrankis, o šiandieninės COVID-19 pandemijos akivaizdoje ir apsaugoti piliečius nuo gresiančio pavojaus.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) tūkstančių jaunų žmonių vardu, remdamasi patvirtinta rezoliucija „Dėl piliečių balsavimo internetu Prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, merų, Europos Parlamento rinkimų bei referendumų metu įteisinimo“, pabrėžia balsavimo internetu naudą bei ypatingą svarbą esamomis aplinkybėmis ir skatina įteisinti balsavimą internetu, kaip alternatyvų būdą balsuoti nacionaliniuose ir regioniniuose rinkimuose.

 „Demokratiški rinkimai modernioje visuomenėje yra svarbiausias įtraukimo į sprendimų priėmimą įrankis, o balsavimo galimybė internetu užtikrintų ir platesnį atstovavimą bei valstybės kūrimą. Nepaisant to, šiuo metu turime galvoti ir apie kiekvieno sveikatą. Šiuo metu mes tik spėliojame apie karantino trukmę, tačiau net ir praėjus šiam periodui, bus atsargiau žiūrima į renginius viešose vietose ir masinius susibūrimus. Į tai įeina ir srautai prie balsadėžių“ – sako LiJOT Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

Kviečiame susipažinti su LiJOT rezoliucija „Dėl piliečių balsavimo internetu Prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, merų, Europos Parlamento rinkimų bei referendumų metu įteisinimo“ čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.