TOP #10 | Ką veikti karantino metu

TOP #10 | Ką veikti karantino metu

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Nuo šiandien pradedami taikyti ribojimai, tačiau tai puiki proga atsigręžti į atidėliotus darbus, netvarkytą spintą ar didėjančias krūvas neperskaitytų knygų. #LiJOT pateikia TOP #10 sąrašą nuorodų bei veiklų, ką veikti karantino metu!

#1 Svarbiausia atsakingumas! Susipažink su svarbiausiais ribojimais karantino metu, saugok save ir aplinkinius.

#2 Pirmasis virtualus kino festivalis! „Kino pavasaris“ keliasi į namų kino ekranus. Kovo 19–balandžio 2 dienomis bus galima legaliai mėgautis laukiamiausiais šių metų „Kino pavasario“ filmais net keturiose platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“ ir kino platformoje „Kinofondas“. Susipažink su filmų programa!

Jau dabar gali žiūrėti filmus iš „Kino pavasario“ archyvų: http://bit.ly/KPArchyvas

#3 Proga įgyvendinti naujųjų metų pažadą skaityti knygas! Tai ne tik maistas sielai, bet ir puikus būdas sužinoti naujų dalykų ir pasinerti į dar neatrastą pasaulį! Knygos, užsisakytos internetu atkeliaus iki namų durų, o elektronines (nemokamas!) knygas rasi čia.

Skaityti galima ir ausimis: http://bit.ly/AudioKnygosLRT

#4 Tai, kas lieka antrame plane! Kiekvieno iš mūsų nuomonė svarbi tad kiekvieną dieną skirkite 5 minutes apklausų pildymui! Kviečiame pradėti nuo čia.

Daugiau apklausų internetu: www.apklausa.lt

#5 Į muziejus nekėlus kojos iš namų! Daugelį Lietuvoje muziejų veikiančių ekspozicijų, parodų bei eksponatų galite pasitelkti naudodami virtualias priemones. Skaitmeninius projektus rasi čia.

Susipažink ne tik su Lietuvos muziejų ekspozicijomis: http://bit.ly/ParodosPasaulyje

#6 Vietoj muzikos, turiningi pokalbiai! Mūsų draugai „Misija Sibiras“ sukūrė tinklalaidę „3 Lietuvos: pasakojimai apie mūsų laisvę“, kur išgirsite mintis apie valstybę iki nepriklausomybės atkūrimo, kokia ji buvo tik atgavus laisvę, ir kokią Lietuvą turime šiandien! Jungiam Spotify ir klausom!

Dokumentinį filmą „Misija Sibiras’19. Paliesti tremtį“ jau galite rasti LRT mediatekoje: http://bit.ly/LRTMSPaliestitremtį

#7 Ar žinojote, kad Lietuvoje yra daugiau nei 200 pažintinių takų ir per 30 atžvalgos bokštų? Jei šalia esantis parkas arba miškelis jau pabodo, kur keliauti gamtoje rasi čia.

Vieną iš naujausių pažintinių takų galite rasti Šilėnuose: http://bit.ly/Šilėnai

#8 Naujų skonių paieška! Į galeriją rinkdavai receptus, kuriuos žadėjai įgyvendinti „kai bus laiko“? Taip pat kodėl nepabandžius cepelinus pagaminti „tokius, kaip mamos“ ar imtis iššūkio ir iškepti visą šakotį? Kad nepritrūktų idėjų ir proporcijų ingredientams pradėk rinkti receptus!

10 skaniausių šaltibarščių: http://bit.ly/10šaltibarščių

#9 Susipažink su patirtimis ir jaunam žmogui aktualiomis naujienomis iš viso pasaulio! Nuo stažuotės NASA būstinėje iki 9 mėnesių patirties privalomoje pradinėje karo tarnyboje! Viską rasi portale www.žinauviską.lt!

Žurnalą jauniems žmonėms, sukurtą jaunų žmonių rasi: https://joom.ag/U7he!

#10 Gal laikas gyventi tvariau? Sulėtėjus gyvenimo tempui, daugiau laiko skirk apmąstymams ir įvertink savo kasdienių įpročių daromą poveikį planetai ir toliau vadovaukis patarimais, kuriuos rasi čia.

Pasiskaičiuok savo ekologinį pėdsaką: http://www.footprintcalculator.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published.