Tarp svarbių tarptautinių organizacijų veidų – jauni lietuviai
LiJOT žinios2018-10-12

Lietuvoje jaunimo organizacijose sėkmingai veikia tūkstančiai jaunų žmonių, tačiau ar mūsų priimti sprendimai, laimėjimai, pasiekimai nukeliauja iki tarptautinio lygmens ir ar iš tikrųjų jauno žmogaus balsas yra girdimas visoje Europoje?

Daugiau nei Lietuva

Lietuvoje aktyviai veikiantys jauni žmonės neapsiriboja tik nacionaliniu lygmeniu, bet ir atstovauja organizacijoms tarptautiniu mastu. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiuo metu vienija ne tik 68 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų tarybas, bet ir administruoja Eurodesk Lietuva tinklo veiklą.

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, teikiantis informaciją jauniems žmonėms ir dirbantiems su jaunimu apie mobilumo galimybes ir tai, ką svarbu žinoti išvykstant ar atvykstant į kitą valstybę: finansavimo galimybes, laisvalaikį, sveikatos ar mokesčių sistemas ir pan. Šiuo metu Eurodesk tinklas bendrai veiklai vienija 35 Europos valstybes, kuriose darbuojasi daugiau nei 1 000 jaunimo informavimo profesionalų, į kuriuos per metus kreipiasi 1,5 mln. jaunų žmonių.

Jauniausi visoje Europoje

Vadovauti tarptautiniam tinklui Europoje buvo išrinkta lietuvė, Eurodesk Lietuva programos vadovė Ingrida Jotkaitė. Eurodesk Lietuva komanda šiuo metu yra jauniausia, lyginant su kitomis tinklo valstybėmis, tačiau pasiekia aukščiausius rezultatus bei pagal įvertinimus yra pirmoje vietoje. Eurodesk Prezidentė I. Jotkaitė teigia, kad kolegos dažnu atveju yra du kartus vyresni. „Mano kolegos yra gerokai vyresni nei aš – kuomet sakau gerokai, tai dažnu atveju reiškia bent du kartus. Man amžius nėra kriterijus, kuris nusako žmogaus įgūdžius, elgseną ar jo norus gyvenime, tačiau tarptautinėje Eurodesk aplinkoje puikiai supratau, kad dirbu su žmonėmis, kurie šioje veikloje turi 20-ties metų patirtį, o man pačiai tėra tik 20-keleri. Šiandien man šios pareigos reiškia iššūkį ir įsipareigojimą visoms 35 valstybėms, už kurių slypi žmonės su savais lūkesčiais: darbuotojai – kurie tikisi geresnių darbo sąlygų, jauni žmonės – kurie nori, bet dažnai nežino kaip atrasti tinkamą mobilumo programą ar galimybes“, – sako I. Jotkaitė.

Simboliška, kad jauniausia ir pirmąja Eurodesk Prezidente moterimi I. Jotkaitė tapo per Tarptautinę bendraamžių dieną. „Tikiu, kad tai ne tik keičia mano asmeninę ar Eurodesk tinklo istoriją, tačiau kartu ir Lietuvos: esame jauni, turintys visas galimybes kurti savo istorijas arba kurti pačias galimybes: savanoriaujant, dirbant, puoselėjant jaunų žmonių iniciatyvumą ir pokyčius dėl mūsų pačių“, – teigia I. Jotkaitė.

Dar daugiau lietuvių tarptautinėse organizacijose

2018 m. ypač daug jaunų žmonių prisijungė prie tarptautinių organizacijų struktūrų. Jauniems žmonėms Europoje šiuo metu atstovauja Europos teisininkų studentų asociacijos atsakingoji sekretorė Akvilė Jurkaitytė, Europos liberalaus jaunimo viceprezidentas Edgaras Mascinskas ir valdybos narė Deimantė Rimkutė, moksleivių interesams atstovauja Europos moksleivių sąjungos valdybos narys Edvardas Vabuolas.

E. Mascinskas teigia, kad Lietuvos atstovavimas tarptautiniu lygmeniu atneša Lietuvos jaunimui naujų idėjų, patirties ir globalios perspektyvos. Jo teigimu, Lietuvos jauni žmonės yra gerbiami ir integruoti pilnaverčiai partneriai Europos arenoje, tačiau dažnai pritrūksta noro ir drąsos.

Europos teisininkų studentų asociacijos atsakingoji sekretorė A. Jurkaitytė sako, kad Lietuvoje jaunimas neturi pakankamai supratimo ir žinių, kiek svarbi ir naudinga yra tarptautinė erdvė, tačiau įgyvendinti tarptautinius procesus dažnai pritrūksta ir finansavimo. „Jaunimo organizacijos kartais yra apribotos savo finansų ir pritrūksta palaikymo iš vyriausybinių institucijų, įmonių, kurios nesupranta jaunimo politikos reikšmės ir svarbos tarptautiniu lygmeniu“, – teigia A. Jurkaitytė.

Tarptautiniai sprendimai nėra taip toli, kaip atrodo

Europos liberalaus jaunimo valdybos narė D. Rimkutė teigia, kad kalbant apie regioninio ir nacionalinio atstovavimo svarbą, turėtume nepamiršti ir tarptautinio lygmens bei jo lygiagrečios svarbos. „Kartais susidaro įspūdis, kad Europa mums tuo pat metu ir toli, ir arti“, – sako D. Rimkutė.

Europos moksleivių sąjungos valdybos narys E. Vabuolas taip pat priduria, kad problema yra prasta komunikacija tarp Europos platformų ir jaunų žmonių, kuri sukuria vaizdą, kad tarptautiniai procesai yra toli nuo jaunų žmonių ir neturi didelės reikšmės, tačiau į jaunų žmonių nuomonę bei rekomendacijas visada yra atsižvelgiama.

Tapk mokymų vadovu!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-10-03

Ar kada nors svajojai apie galimybę tapti mokymų vadovu, kuris neformaliojo ugdymo principais vestų mokymus jaunimui? „Jaunieji Maltiečiai“ kviečia dalyvauti mokymų vadovų rengimo programoje!

Jaunas žmogus negali nieko nei dėl savęs, nei dėl valstybės?
Kategorija: LiJOT žinios2019-09-26

Vos prieš pora dienų įvyko valstybių vadovų ir įtakingiausių politinių veikėjų susitikimas Jungtinių Tautų Klimato konferencijoje. Visame pasaulyje prasidėjo moksleivių protestai, o klimato aktyvistės 16-metės Gretos Thunberg nuomonė apie pastangas siekiant sumažinti klimato kaitos padarinius nuskambėjo visose žiniasklaidos priemonėse ir dar kartą buvo pa…

„Nepatogus kinas“ kviečia jaunimą tapti žiuri nariais
Kategorija: LiJOT žinios2019-09-04

#LiJOT, kartu su dokumentinių filmų festivaliu Nepatogus Kinas / Inconvenient Films, kviečia prisijungti į specialią žiuri ir jaunus žmones! 

Kandidatų į #LiJOT Prezidentus debatai
Kategorija: LiJOT žinios2019-09-04

Spalio 19-20 d. susitinkame tradicinėje #LiJOT Asamblėjoje, kurioje ne tik bus svarstomi dokumentai ar renkami 2019 metų geriausieji tradiciniams apdovanojimams, bet ir renkamas naujas #LiJOT Prezidentas!

Siūlykite kandidatus 2019 metų geriausiems!
Kategorija: LiJOT žinios2019-08-28

Kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje LiJOT teikia apdovanojimus labiausiai jaunimui ir jaunimo organizacijoms nusipelniusiems asmenims, geriausiems metų jaunimo įvykiams, renginiams, projektams bei labiausiai pasižymėjusiems jaunimo lyderiams.

Informacija apie papildomą narių sąrašų teikimą
Kategorija: LiJOT žinios2019-08-05

Primename, kad, remiantis Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Įstatais, LiJOT Nariai iki rugsėjo 1 d. gali pateikti savo narių (fizinių ar juridinių) skaičių kartu su tai įrodančiais dokumentais, jei to neatliko iki kovo 1 d.

Pažintinis vizitas Europos Sąjungos institucijose Briuselyje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-11-14

Lapkričio 7–9 dienomis dalyvavome Europos Sąjungos atstovybės Lietuvoje surengtame pažintiniame vizite po Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Lietuvos – Ukrainos jaunimo ir jaunimo darbuotojų mainų projektas!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-09-20

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kartu su Ukrainos nacionaline jaunimo taryba įgyvendina mainų projektą, kuriame gali dalyvauti asmenys (19–35 m.) susiję su jaunimo politika, darbu, priklausantys jaunimo organizacijoms, įmonėms dirbančios su jaunimu ar universitetų bendruomenėms.

Jaunimo forumas Marijampolėje!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-09-20

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, įgyvendinamas projektą „Jaunimas savivaldoje: kas toliau?“, kartu su Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ kviečia marijampoliečius ir projekte dalyvaujančių kitų savivaldybių regioninių jaunimo organizacijų tarybų (RJOT) atstovus dalyvauti jaunimo forume Marijampolėje.

Ateitininkų federacija kviečia į vasaros akademiją!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-07-31

Valstybės drambliai – moksleivių ateitininkų vasaros akademija, kviečianti pažinti, kas yra valstybė ir kas ją apibrėžia.

Kviečiame dalyvauti ES jaunimo konferencijoje Vienoje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-18

Kviečiame LiJOT organizacijų Narių ir Stebėtojų atstovus bei jaunus žmones registruotis ir dalyvauti atrankoje į Europos jaunimo konferenciją Vienoje! Tai unikalus šansas prisidėti prie jaunimo politikos formavimo vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į Leadership summer school!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-04-17

Tikriausiai visiems teko atsidurti situacijoje, kai kalbant prieš auditoriją ima drebėti rankos, o mintyse gražiai sudėliota kalba pasimeta tarp kitų galvoje kirbančių problemų. Nori to išvengti? Nori tapti lyderiu, kuriam iš paskos seka minia žmonių?

Šimtmetį švenčiančių skautų dainos aidėjo Kaune
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-01-23

Šį šeštadienį, sausio 20 dieną, VDU didžiojoje salėje Kaune vyko kasmetinio skautiško dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ finalas. Jau 19-ąjį kartą vykstantis konkursas, skirtas Lietuvos skautų judėjimo šimtmečiui ir vyriausiojo skautininko Felikso Šakalio atminimui, paskelbė startą visus metus truksi…

žinauviską.lt naujienos
Tarptautiniai mokymo kursai apie politikąPrisijunk prie rašymo mentoringo programos ir gauk stipendiją!Tarptautinis kontaktų užmezgimo seminaras LenkijojeŽaidimas, tapęs terapija
Partneriai