ES institucijos ragina jaunuolius atsakingiau dalintis informacija socialiniuose tinkluose
LiJOT žinios2017-10-09

Europos Sąjungos (ES) institucijos ir Lietuvos jaunimo organizacijos ragina jaunimą atsargiau pateikti informaciją internete, ypač socialiniuose tinkluose – įspėjama, kad tai gali turėti lemtingos įtakos jų karjerai.

Europos Parlamento informacijos biuro, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos inicijuotos jaunimo apklausos parodė, jog jaunuoliai pakankamai suvokia riziką, kad jų pateikta asmeninė informacija gali būti panaudota sukčiavimui, tačiau vis dar nepakankamai įvertina pateikiamos informacijos įtaką jų reputacijai.

Per 700 jaunuolių, kurių amžius nuo 18–29 metų amžiaus, buvo apklausiami pernai. Tik kas antras jų nurodė, jog paviešinta informacija gali pakenkti jų reputacijai, tuo metu keturi iš penkių įvardija, jog paskelbę asmeninius duomenis gali tapti sukčiavimo aukomis, dar per 70 proc. – kad jų duomenis savo tikslais gali panaudoti įmonės ar institucijos.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka sako, kad tendencijos, jog pusė jaunuolių nesieja viešinamų duomenų su reputacija, stebina.

„Tai mums atrodė keista, nes dabartiniais laikais, kai populiarūs socialiniai tinklai, atrodo kiekvienam aišku, kad visi gali matyti viską. Matome. kad šioje vietoje dar reikia dėti pastangų“, – BNS pirmadienį sakė M.Zakarka.

Tyrimą atlikusios institucijos inicijuoja akciją „Uždėk filtrą“ – numatyta socialinė kampanija, kurios metu apie atsakingumą socialiniuose ir skelbiamos informacijos įtaką karjerai tinkluose kalbės žymūs žmonės. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius pabrėžia, kad tyrime siekta sužinoti ne paauglių, o 18–29 metų jaunuolių nuomonę, kadangi ši grupė ne tik aktyviai naudojasi internetu, socialiniais tinklais, bet ir elektronine bankininkyste, e-valdžios ir kitais ištekliais, pirmąkart ieškosi darbo.

„Jauni žmonės yra aktyviausi socialinėje erdvėje, internetiniame pasaulyje, aktyviausiai naudojasi išmaniaisiais telefonais. Tačiau šis skaitmeninis pasaulis, kuris suteikia daug galimybių, kartu yra kupinas grėsmių panaudoti asmeninius duomenis piktiems tikslams. Tad ir mūsų kampanijos tikslas yra suteikti tam tikrus įrankius jauniems žmonėms, kurie ieško pirmojo darbo, kurie bando pakliūti į darbo rinką, žengia pirmuosius žingsnius profesinėje karjeroje, kad jie nejaustų diskomforto, būtų sėkmingi XXI amžiaus pasaulio žmonės“, – BNS sakė A.Pranckevičius.

Darbo paieškų portalas „CV Online“ atliko socialinį eksperimentą imituodami darbo pokalbius. Jo metu pretendentams į įvairias darbo vietas buvo parodyta viešai socialiniame tinkle „Facebook“ prieinama jų pateikta informacija – komentarai, nuotraukos – kurias darbdaviai, tikėtina, įvertintų negatyviai. Anot jos, tai dar kartą parodė, kad jaunimas nelabai kreipia dėmesio į tai, kad juokeliai ar kai kurios nuotraukos gali nepatikti darbdaviams.

„Jie patys buvo šokiruoti, jie nustebo ir tik pamatę savo nuotraukas ir tai, ką jie veikia socialinėje erdvėje, jie suprato, kad tai gali pakenkti jų įvaizdžiui“, – BNS sakė portalo marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

„Jie neįvertina, kad būtent dėl socialinių tinklų profilių nesutvarkymo gali nukentėti kandidato reputacija, vien dėl to jis gali sunkiai rasti darbą. Matome nemažai darbdavių, kurie labai rimtai svarsto, priimti žmogų į darbą, ar ne, vien pagal tai, kaip jis atrodo socialinėje erdvėje“, – pridūrė ji. Kitų metų gegužę visoje Europos Sąjungoje įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris turėtų griežčiau reglamentuoti šią sritį, nes dabartinė duomenų apsaugą ES apibrėžianti direktyva patvirtinta dar 1995-aisiais.

Be kitų naujovių, naujose taisyklėse bus įtvirtinta asmens teisė į duomenis, t.y. juridiniai asmenys, institucijos privalės reaguoti į prašymą duomenis perkelti, o su tam tikromis išimtimis – ir visiškai ištrinti. Sugriežtinami ir reikalavimai, jog žmonės turi labai aiškiai būti informuojami, jog sutinka teikti asmens duomenis. Verslas taip pat bus įpareigotas pranešti paslaugų vartotojams, kad į jų paskyras buvo įsilaužta ar kitaip pasinaudota jų asmens duomenimis, o kiekviena valstybė privalės turėti vieną instituciją, atsakingą už duomenų apsaugą. Įmonėse taip pat privalės būti asmuo, atsakingas už duomenų saugumą.

A.Pranckevičius sako, kad tai bus dokumentas, pirmąkart ES istorijoje suvienodinsiantis duomenų apsaugos taisykles. „Ir tai yra didžiulis testas valstybėms narėms, verslui ir piliečiams, jo tikslas – sugrąžinti ES piliečiams galimybę kontroliuoti savo duomenis, leisti patiems spręsti, kuriuos duomenis teikti viešoms ir privačioms institucijoms, kuriuos pašalinti ar paslėpti, būti labiau apsaugotiems“, – paaiškino jis.

Balsavimas nuo 16-os metų kartu su progresyviomis Europos šalimis
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-13

Gegužės 30 d. Taline politikai, jaunimo, akademinės bendruomenės bei pilietinių institutų atstovai susirinko su tikslu dalintis patirtimis balsavimo nuo 16-os metų klausimu. Į diskusiją, su šalimis, kuriose jau taikoma tokia praktika ar vykdomi bandymai, įsitraukė ir LiJOT Valdybos narė Teresė Škutaitė.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

Pristatyk savo organizaciją Laisvės piknike 2018!
Kategorija: LiJOT žinios2018-05-23

Laisvės piknikas 2018 - tai vienos dienos idėjų festivalis, kuriame dešimtys tūkstančių aktyvių piliečių dalyvauja diskusijose, atsakingai pramogauja ir turi galimybę susipažinti su visuomeninėmis organizacijomis bei jų veikla. Dalyvaukite trečiąjame Laisvės piknike ir pristatykite savo organizaciją smalsiems renginio svečiams!

Kvietimas dalyvauti renginyje „Iš šešėlio ateičiai“
Kategorija: LiJOT žinios2018-05-17

Šių metų gegužės 21 d. 12-17 val. Linkmenų fabrike (Linkmenų g. 28, Vilnius) vyks Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuojamas renginys „Iš šešėlio ateičiai“. Renginio tikslas – atkreipti jaunų žmonių dėmesį į šešėlio temą. Moderni ateities mokyklos priemonių ekspozicija pademonstruos, kokią naudą gal…

Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į Leadership summer school!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-04-17

Tikriausiai visiems teko atsidurti situacijoje, kai kalbant prieš auditoriją ima drebėti rankos, o mintyse gražiai sudėliota kalba pasimeta tarp kitų galvoje kirbančių problemų. Nori to išvengti? Nori tapti lyderiu, kuriam iš paskos seka minia žmonių?

Šimtmetį švenčiančių skautų dainos aidėjo Kaune
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-01-23

Šį šeštadienį, sausio 20 dieną, VDU didžiojoje salėje Kaune vyko kasmetinio skautiško dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ finalas. Jau 19-ąjį kartą vykstantis konkursas, skirtas Lietuvos skautų judėjimo šimtmečiui ir vyriausiojo skautininko Felikso Šakalio atminimui, paskelbė startą visus metus truksi…

Naujuoju Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos pirmininku išrinktas Tomas Bilevičius
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-10-27

Spalio 26-ąją Panevėžio miesto savivaldybėje susirinko Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narės – organizacijos – bei kitų miesto jaunimo organizacijų nariai ir atstovai. Eilinėje organizacijos asamblėjoje buvo sprendžiami organizacijos valdymo organų klausimai – valdybos pirmininko, narių bei revizijos komisij…

„Jaunimas valdžioje 2017“
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Turi idėjų, kaip įveikti šiandien Lietuvai kylančius iššūkius, bet nežinai į ką kreiptis, jog tai būtų įgyvendinta? Domina darbo Seime subtilybės ir idėjos tapimo įstatymu procesas? O gal paprasčiausiai nori susipažinti su tokiais pat aktyviais ir žingeidžiais jaunuoliais iš visos Lietuvos ir kurti valstybės ateitį kartu?

Lietuvos skautija kviečia prisijungti prie skautiškų dainų konkurso
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Lietuvos skautija kviečia dalyvauti Lietuvoje veikiančių skautiškų organizacijų organizuojamame Lietuvos mokinių ir jaunimo 2018 metų patriotinių lietuviškų dainų konkurse „Gražių dainelių daug girdėjau“.

Kvietimas dalyvauti 4-ajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug In“ jaunimo iniciatyvoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-08-01

Europos išorės veiksmų tarnyba kviečia teikti paraiškas dalyvauti ketvirtajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug-In“ jaunimo iniciatyvoje. Ketvirtasis Afrikos-Europos jaunimo susitikimas sutrauks daugiau nei 120 jaunų lyderių iš abiejų žemynų bei Afrikos diasporos. Renginys vyks spalio 9-11 d. Dramblio Kaulo Kra…

Kviečiame į Europos regioninę konsultaciją „Youth, Peace & Security“
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-07-26

Rugsėjo 25–27 d. Briuselyje vyks Europos regioninės konsultacijos „Youth, Peace & Security“, kviečiančios dalyvauti 40 aktyvių, entuziastingų jaunų žmonių, besidominčių taikos bei saugumo užtikrinimu Europos Sąjungos, Europos laisvos prekybos asociacijos bei Vakarų Balkanų valstybėse.

Galimybė pristatyti jaunimo projektą NordMatch 2017 konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-22

Žinote novatorišką projektą, įgalinusį jaunus žmones kultūros, sporto ar darbo su jaunimu srityse? NordMatch 2017 konferencija, kuri vyks 2017 m. spalio 26-27 d. Helsinkyje, kviečia pristatyti jį tarptautinėje erdvėje!

Kvietimas dalyvauti „Young European Council 2017“ konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-17

Young European Leadership organizacija rengia kasmetinę konferenciją „Young European Council 2017“, kuri vyks 2017 m. spalio 15-19 d. Briuselyje. Kviečiame dalyvauti!

Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre
Kategorija: Tarptautinės naujienos2016-12-20

Lapkričio pabaigoje vyko Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre, kur Europos Tarybos Jaunimo patariamosios tarybos narys Karolis Žemaitis turėjo galimybę pristatyti LiJOT ir kitų Europos jaunimo organizacijų veiklą Ukrainos jaunimo ir valdžios atstovams.

žinauviską.lt naujienos
Praktika „Walt Disney“ animacijos studijojeJaunųjų specialistų programaIeškomas komunikacijos praktikantas (-ė)Miesto dizaino konkursas
Partneriai