LiJOT 25!
LiJOT žinios2017-09-22

Šį vakarą jaučiuosi drąsus pradėti savo kalbą nuo gerų žodžių ne kitiems, o sau. Galbūt tai skamba pagyrūniškai, bet sakydamas „sau“ omenyje turiu visus čia esančius. Nes tai, kad esate čia reiškia, kad esate kartu su mumis, esate šalia. Tai reiškia, kad ši organizacija jums yra reikšminga, kad jūs ir esate Lietuvos jaunimo organizacijų taryba!

Svarbu paminėti, kad didžioji dalis šiandienos jaunimo taip ir neturėjo savo revoliucijos. To istorinio įvykio, kuris leistų pajusti, jog dalyvavai istorijoje ir išties pakeitei šalies likimą. Dauguma jaunimo neturėjo galimybės stovėti Baltijos kelyje ar ginti Televizijos bokšto ir šiandieninę kartą netgi norisi vadinti „žmonėmis be istorinio įvykio“. Visgi, mūsų istorinis įvykis ir esame mes patys – auganti Lietuva. Sąjūdžio laikotarpiu mūsų tėvų karta priėmė teisingą sprendimą – laisvę. Šiandien teisingus sprendimus turime priiminėti mes patys ir darome tai nuolatos. Įstojimas į NATO, Europos Sąjungą, kasdien besikuriantys startuoliai, daug atviresnio pasaulio galimybės mokytis, dirbti, keliauti – tai sprendimai, kuriuos jaunimas smarkiai palaikė ir prisidėjo. Kartu tai ir sprendimai, kuriais šiandien galime didžiuotis, sakydami, kad tai ir yra mūsų revoliucija.

Esu drąsus sakyti, kad šiandien, švęsdami savo 25-ąjį gimtadienį, mes esame stiprūs kaip niekada anksčiau. Mums nebereikia atsakinėti į klausimą, kas esame, vardan ko dirbame ir ar esame reikalingi. Visi žinome, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba gyvuoja tam, jog atstovautų jaunimo organizacijas, atidarytų joms daugiau durų, suteiktų galimybes augti ir auginti. Auginti naują ir jauną laisvės kartą. Kartą, kuri kuria ir keičia Lietuvą kiekvieną dieną.

Ne veltui įžengę į 25-uosius savo metus garsiai ištarėme: AUGINAME DABARTĮ. Nes šalį auginsime ne po 10 metų, ne tada, kai būsime „suaugę“, kai turėsime daugiau patirties, solidžius darbus ar nuosavus būstus. Mūsų valstybę auginame dabar. Šią minutę. Kiekvieną akimirką. Šį nenustabdomą augimą jaučiame kasdien, o jį į priekį varo tūkstančiai po LiJOT skėčiu susibūrusių jaunų žmonių – jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų.

Organizacijų, kurios geba diskutuoti, tartis ir susitarti. Organizacijų, kurių sprendimai lėmė ryškius pokyčius Lietuvoje. Šiandien po mūsų skėčiu buriasi vienos stipriausių ir svarbiausių jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų ir šis skėtis yra nenutrūkstami mainai – mes mokomės vieni iš kitų, vieni kitus kritikuojame, norime tartis ir nutarti, spręsti ir nuspręsti, bet svarbiausia siekiame, kad jokie sprendimai, susiję su jaunimu, nebūtų priimti už uždarų durų.

Jaunas žmogus vis dažniau imasi kalbėti apie diskriminacijos, sveikatos, aktyvumo problemas, nes šiai kartai nebaisu pažvelgti šalies trūkumams tiesiai į akis ir juos įvertinti. Mums nebaisu besti pirštu tiesiai į save ir pasakyti, kad elgiamės blogai, o paskui keistis. Mes esame pakankamai nuovokūs, kad suprastume, jog ne kiekviena karta bėdas, su kuriomis susiduriame, spręstų mūsų keliu, bet mokėjimas kalbėtis yra mūsų stiprybė. Dialogas yra kasdienis mūsų gyvenimas.

Jeigu ne jaunimo organizacijos, galbūt šiandien Lietuvoje išvis nekalbėtume apie jaunimo dalyvavimą, pilietiškumą, sveikatą, verslumą, mobilumą, informavimą ir daugelį kitų jauniems žmonėms aktualių klausimų – tai temos, kurios gimė LiJOT‘o Asamblėjose, forumuose, kituose renginiuose. Klausimo, ar apie tai kalbėti reikia jau niekam nebekyla. Rekordinis jaunimo rinkiminis aktyvumas pernai vykusiuose rinkimuose, kasdien iš jaunų žmonių gimstančios iniciatyvos, Lietuvos jaunimas, kuris mato save ne vien kaip savos šalies, bet ir Europos piliečius, didžiausias iš visų amžiaus grupių pilietinės galios indeksas – tai faktai kalbantys patys už save.
Mes esame bendruomenė. LiJOT yra stiprus ne vien šiandien čia veikiančiais jaunais žmonėmis, bet ir tais, kurie organizaciją kūrė visus metus iki šiol. Didelė dalis jų yra šioje salėje. Tai žmonės, kurie šiandien aktyviai veikia, kuria, darbuojasi priiminėja sprendimus pačiose įvairiausiose srityse. Žmonės, kuriems visai nejučia LiJOT atvėrė duris, pro kurias žengę šiandien jie tapo palaikymu mūsų organizacijai. Tai visa LiJOT Alumni bendruomenė. Bendruomenė, kuri niekada nepaliks organizacijos vienos. Bendruomenė, kuri bus šalia kai organizacijai to reikės.

Niekada nebūtume tapę tokie stiprūs be savo partnerių ir rėmėjų. Be žmonių, kurie jaunimu tikėjo šiek tiek daugiau nei kiti, kartu su mumis siekė vis aukščiau, nebijojo rizikuoti, veikti čia ir dabar, o vėliau kartu su mumis džiaugėsi pasiektais rezultatais! Mūsų partneriai ir rėmėjai yra tie, į kuriuos kreiptis visada buvo drąsu, kurie buvo atviri, bet, svarbiausia – visada šalia.

Ir natūraliai kyla klausimas – o kas toliau? Reikia pripažinti - esame pokyčių laikotarpyje. Laikotarpyje kai viskas keičiasi čia ir dabar. Būtent todėl ir mes privalome išlikti ir keistis kartu su jaunais žmonėmis kiekvieną dieną. Privalome būti drąsūs pažvelgti problemoms tiesiai į akis ir ryžtingai priimti sprendimus. Taip, kaip tai darėme visus 25-erius savo veiklos metus. Nesvarbu, kur šiandien yra jaunas žmogus. Tai gali būti mokykla, festivalis, socialiniai tinklai, universitetai ar tiesiog gatvė. Turime būti ten kur yra jaunas žmogus. Turime reaguoti greitai ir padėti jauniems žmonėms spręsti problemas. Turime dar ryžtingiau atidaryti valstybės institucijų duris ir dar kartą garsiai pasakyti – nieko apie jauną žmogų be jauno žmogaus.

Ne veltui 1992 m. rugsėjo 17 d. LiJOT steigėjų susitikime su tuometiniu Ministru Pirmininku jis nusistebėjo, kaip skirtingos jaunimo organizacijos geba rasti bendrus sprendimus tarpusavyje kai to nesugeba padaryti vyresni politikai. Pripažinkime – ši mintis aktuali ir šiandien. Dialogas ir jo ieškojimas yra mūsų veiklos pamatas, principas, kuriuo vadovavomės ir turime vadovautis toliau. Taip išliksime. Taip būsime stiprūs ir vieningi.

Tad, Lietuva, įdavusi į rankas mums laisvę ir prieš 25-erius metus suteikusi galimybę jaunimui burtis į jaunimo bei su jaunimu dirbančias organizacijas po LiJOT skėčiu, šiandien kelia save ant jaunų žmonių rankų! Supraskime, kad mūsų rankos pilnos laisvės, kuria naudojamės čia ir dabar – augindami dabartį! Auginkime ją ir toliau! Su švente mus visus!

LiJOT Prezidentas Mantas Zakarka

Balsavimas nuo 16-os metų kartu su progresyviomis Europos šalimis
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-13

Gegužės 30 d. Taline politikai, jaunimo, akademinės bendruomenės bei pilietinių institutų atstovai susirinko su tikslu dalintis patirtimis balsavimo nuo 16-os metų klausimu. Į diskusiją, su šalimis, kuriose jau taikoma tokia praktika ar vykdomi bandymai, įsitraukė ir LiJOT Valdybos narė Teresė Škutaitė.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: LiJOT žinios2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

Pristatyk savo organizaciją Laisvės piknike 2018!
Kategorija: LiJOT žinios2018-05-23

Laisvės piknikas 2018 - tai vienos dienos idėjų festivalis, kuriame dešimtys tūkstančių aktyvių piliečių dalyvauja diskusijose, atsakingai pramogauja ir turi galimybę susipažinti su visuomeninėmis organizacijomis bei jų veikla. Dalyvaukite trečiąjame Laisvės piknike ir pristatykite savo organizaciją smalsiems renginio svečiams!

Kvietimas dalyvauti renginyje „Iš šešėlio ateičiai“
Kategorija: LiJOT žinios2018-05-17

Šių metų gegužės 21 d. 12-17 val. Linkmenų fabrike (Linkmenų g. 28, Vilnius) vyks Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuojamas renginys „Iš šešėlio ateičiai“. Renginio tikslas – atkreipti jaunų žmonių dėmesį į šešėlio temą. Moderni ateities mokyklos priemonių ekspozicija pademonstruos, kokią naudą gal…

Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į Leadership summer school!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-04-17

Tikriausiai visiems teko atsidurti situacijoje, kai kalbant prieš auditoriją ima drebėti rankos, o mintyse gražiai sudėliota kalba pasimeta tarp kitų galvoje kirbančių problemų. Nori to išvengti? Nori tapti lyderiu, kuriam iš paskos seka minia žmonių?

Šimtmetį švenčiančių skautų dainos aidėjo Kaune
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-01-23

Šį šeštadienį, sausio 20 dieną, VDU didžiojoje salėje Kaune vyko kasmetinio skautiško dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ finalas. Jau 19-ąjį kartą vykstantis konkursas, skirtas Lietuvos skautų judėjimo šimtmečiui ir vyriausiojo skautininko Felikso Šakalio atminimui, paskelbė startą visus metus truksi…

Naujuoju Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos pirmininku išrinktas Tomas Bilevičius
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-10-27

Spalio 26-ąją Panevėžio miesto savivaldybėje susirinko Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narės – organizacijos – bei kitų miesto jaunimo organizacijų nariai ir atstovai. Eilinėje organizacijos asamblėjoje buvo sprendžiami organizacijos valdymo organų klausimai – valdybos pirmininko, narių bei revizijos komisij…

„Jaunimas valdžioje 2017“
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Turi idėjų, kaip įveikti šiandien Lietuvai kylančius iššūkius, bet nežinai į ką kreiptis, jog tai būtų įgyvendinta? Domina darbo Seime subtilybės ir idėjos tapimo įstatymu procesas? O gal paprasčiausiai nori susipažinti su tokiais pat aktyviais ir žingeidžiais jaunuoliais iš visos Lietuvos ir kurti valstybės ateitį kartu?

Lietuvos skautija kviečia prisijungti prie skautiškų dainų konkurso
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Lietuvos skautija kviečia dalyvauti Lietuvoje veikiančių skautiškų organizacijų organizuojamame Lietuvos mokinių ir jaunimo 2018 metų patriotinių lietuviškų dainų konkurse „Gražių dainelių daug girdėjau“.

Kvietimas dalyvauti 4-ajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug In“ jaunimo iniciatyvoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-08-01

Europos išorės veiksmų tarnyba kviečia teikti paraiškas dalyvauti ketvirtajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug-In“ jaunimo iniciatyvoje. Ketvirtasis Afrikos-Europos jaunimo susitikimas sutrauks daugiau nei 120 jaunų lyderių iš abiejų žemynų bei Afrikos diasporos. Renginys vyks spalio 9-11 d. Dramblio Kaulo Kra…

Kviečiame į Europos regioninę konsultaciją „Youth, Peace & Security“
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-07-26

Rugsėjo 25–27 d. Briuselyje vyks Europos regioninės konsultacijos „Youth, Peace & Security“, kviečiančios dalyvauti 40 aktyvių, entuziastingų jaunų žmonių, besidominčių taikos bei saugumo užtikrinimu Europos Sąjungos, Europos laisvos prekybos asociacijos bei Vakarų Balkanų valstybėse.

Galimybė pristatyti jaunimo projektą NordMatch 2017 konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-22

Žinote novatorišką projektą, įgalinusį jaunus žmones kultūros, sporto ar darbo su jaunimu srityse? NordMatch 2017 konferencija, kuri vyks 2017 m. spalio 26-27 d. Helsinkyje, kviečia pristatyti jį tarptautinėje erdvėje!

Kvietimas dalyvauti „Young European Council 2017“ konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-17

Young European Leadership organizacija rengia kasmetinę konferenciją „Young European Council 2017“, kuri vyks 2017 m. spalio 15-19 d. Briuselyje. Kviečiame dalyvauti!

Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre
Kategorija: Tarptautinės naujienos2016-12-20

Lapkričio pabaigoje vyko Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre, kur Europos Tarybos Jaunimo patariamosios tarybos narys Karolis Žemaitis turėjo galimybę pristatyti LiJOT ir kitų Europos jaunimo organizacijų veiklą Ukrainos jaunimo ir valdžios atstovams.

žinauviską.lt naujienos
Praktika „Walt Disney“ animacijos studijojeJaunųjų specialistų programaIeškomas komunikacijos praktikantas (-ė)Miesto dizaino konkursas
Partneriai