Jaunas žmogus negali nieko nei dėl savęs, nei dėl valstybės?
LiJOT žinios2019-09-26

Vos prieš pora dienų įvyko valstybių vadovų ir įtakingiausių politinių veikėjų susitikimas Jungtinių Tautų Klimato konferencijoje. Visame pasaulyje prasidėjo moksleivių protestai, o klimato aktyvistės 16-metės Gretos Thunberg nuomonė apie pastangas siekiant sumažinti klimato kaitos padarinius nuskambėjo visose žiniasklaidos priemonėse ir dar kartą buvo parodyta, jog jaunam žmogui rūpi klimato kaita ir valstybių priimami sprendimai.

Vis dažniau pasigirstant klimato kaitos temoms politinėje darbotvarkėje, norime priminti, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), vienydama 68 nacionalines ir regionines jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei atstovaudama Lietuvos jaunimo nuomonę, 45-osios Asamblėjos metu priėmė poziciją dėl Darnaus vystymosi tikslų darbotvarkės iki 2030 metų įgyvendinimo. Vadovaujantis LiJOT organizacijų sprendimu ir jaunimo susirūpinimu dėl klimato kaitos, jauni asmenys tarp prioritetinių tikslų išskyrė ir 13-ąjį – imtis skubių kovos su klimato kaita ir jos poveikių veiksmų tikslą. Jau antrus metus dirbdami su šia darbotvarke, ypač atstovaujant jaunimo nuomonę dėl kovos su klimato kaita, pastebime ir norime pabrėžti dialogo tarp skirtingų struktūrų svarbą.
Džiaugiamės ne tik už tūkstančius jaunų žmonių, kurie išsako savo nuomonę ir požiūrį apie klimato kaitos padarinius ir įgyvendinamas veiksmus, bet ir už Lietuvoje jaunų žmonių kuriamas ir veikiančias iniciatyvas, kurios protestais ar kitomis formomis aktyviai įsitraukia į diskusijas ir sprendimų paieškas klimato kaitos tema.

Klimato kaitos tema LiJOT kontekste pasigirsta ne tik tarptautiniame lygmenyje, bendradarbiaujant su jaunimo organizacijomis Baltijos ir Europos regionuose, bet ir čia Lietuvoje. Šiais metais vasaros festivalyje „Dalinkis vasara“ apie tvarumą diskutavo verslo, valstybės bei „Fridays for Future“ judėjimo atstovai. Taip pat džiaugiamės sklandžiu bendradarbiavimu su Švedijos ambasada Lietuvoje bei Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, kurių dėka jaunas žmogus supažindinamas su klimato kaitos tema ne vien projektų ir iniciatyvų metu, bet ir vystant bei formuojant šią temą jaunimo politikos lygmeniu.

„Visuomenės atstovai dažnai mėgsta kritikuoti tuos, kurie mąsto, veikia ar daro kitaip. Nuo pat LiJOT įkūrimo, jaunimo politikos formavime esame tie, kurie palaiko jauno žmogaus iniciatyvas ir kuriamą pokytį, tačiau, kaip matome iš viešosios erdvės, požiūris į jaunimą kaip lygiavertį šalies pozicijos formuotoją vis dar klibantis, o kai kalba pasisuka apie jauną žmogų, jis laikomas negalinčiu nieko nei dėl saves, nei dėl valstybės“ – teigia LiJOT Prezidentas Antanas Mikalauskas.

Šiuo metu Niujorke besilankantis Europos moksleivių sąjungos (OBESSU) valdybos narys Edvardas Vabuolas, sako, kad jauno žmogaus pasisakymai pasaulio viršūnių susitikime yra įasmeninta ištisos jaunimo kartos į vieną balsą nuomonė. „Tą įrodo milijonai išėjusių į gatves daugiau nei 150 pasaulio šalių ir siuntusių labai paprastą mintį – ši karta nenori kentėti už praėjusios kartos nerūpestingumą. Žinutė paprasta, bet sprendimai – kompleksiniai; tai yra pirmas kartas, kai žmonija atsiduria klimato krizėje ir reikia priimt sunkius sprendimus - atiduoti patogumą vardan darnumo“ – teigia E. Vabuolas.

Jauni žmonės geba ir gali išsakyti savo nuomonę kartu su stipriausiomis pasaulio šalimis, diskutuojant ir teikiant pasiūlymus. Turime stengtis, kad nepagrįstos kritikos būtų kuo mažiau, o jaunimo nuomonės integracija į politinę darbotvarkę vyktų sklandžiai ir būtų grįsta faktais. Jauni klimato aktyvistai viešoje erdvėje nuolat puolami dėl patirties stokos, griežtų ar tiesiog nepatogių pasisakymų. Tačiau emocingas tonas šioje diskusijoje nėra savaiminis tikslas, o tik priemonė, kuria siekiama atkreipti dėmesį į problemą. Klimato protestai visame pasaulyje yra aiškus ženklas, kad jauni žmonės nori būti išgirsti, tačiau sprendimų priėmėjai ne visada pasiruošę klausytis ir, svarbiausia, imtis veiksmų.

Kviečiame įsigilinti į viešojoje erdvėje kylančias diskusijas ir kritiškai vertinti ne tik pasisakančiųjų amžių ar kalbos toną, bet ir turinį. Jaunimo nuomonė nebus svarbi tik kažkada ateityje, svarbu klausyti jaunų žmonių ir dabar.

Su LiJOT priimta pozicija dėl Darnaus vystymosi tikslų darbotvarkės iki 2030 m. galite susipažinti čia: https://bit.ly/2kUlN0u

Pranešimas dėl kontrolės komisijos nario atsistatydinimo
Kategorija: LiJOT žinios2019-11-28

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) praneša jog LiJOT kontrolės komisijos narys T. M. Ramanauskas atsistatydina iš kontrolės komisijos nario pareigų.

Atvirų mokymų diena
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-11-22

Jei tau būtų suteikta galimybė per vieną dieną nemokamai pagerinti savo komunikacijos, lyderystės, viešojo kalbėjimo ir dar daugiau kitų įgūdžių, kaip pasielgtum?

Prisijunk prie Mind the Mind projekto!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-10-30

Lietuvos psichologijos studentų asociacija (LiPSA) skelbia organizacijų registraciją į „Mind the Mind: to Combat the Stigma of Mental Disorders“ projektą!

Ieškomas narių koordinatorius
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-30

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) - didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 68 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas, ieško LiJOT narių koordinatoriaus.

Ieškomas politinio proceso koordinatorius
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-22

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 68 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas, ieško politinio proceso koordinatoriaus.

Įvyko 48-oji LiJOT Asamblėja!
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-21

Spalio 19–20 d. Vilniuje įvyko 48-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rudens Asamblėja, kurioje dalyvavo 100 LiJOT narių ir stebėtojų atstovų, svečių iš įvairių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei valstybės institucijų.

Tapk mokymų vadovu!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-10-03

Ar kada nors svajojai apie galimybę tapti mokymų vadovu, kuris neformaliojo ugdymo principais vestų mokymus jaunimui? „Jaunieji Maltiečiai“ kviečia dalyvauti mokymų vadovų rengimo programoje!

Pažintinis vizitas Europos Sąjungos institucijose Briuselyje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-11-14

Lapkričio 7–9 dienomis dalyvavome Europos Sąjungos atstovybės Lietuvoje surengtame pažintiniame vizite po Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Lietuvos – Ukrainos jaunimo ir jaunimo darbuotojų mainų projektas!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-09-20

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kartu su Ukrainos nacionaline jaunimo taryba įgyvendina mainų projektą, kuriame gali dalyvauti asmenys (19–35 m.) susiję su jaunimo politika, darbu, priklausantys jaunimo organizacijoms, įmonėms dirbančios su jaunimu ar universitetų bendruomenėms.

Jaunimo forumas Marijampolėje!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-09-20

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, įgyvendinamas projektą „Jaunimas savivaldoje: kas toliau?“, kartu su Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ kviečia marijampoliečius ir projekte dalyvaujančių kitų savivaldybių regioninių jaunimo organizacijų tarybų (RJOT) atstovus dalyvauti jaunimo forume Marijampolėje.

Ateitininkų federacija kviečia į vasaros akademiją!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-07-31

Valstybės drambliai – moksleivių ateitininkų vasaros akademija, kviečianti pažinti, kas yra valstybė ir kas ją apibrėžia.

Kviečiame dalyvauti ES jaunimo konferencijoje Vienoje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-18

Kviečiame LiJOT organizacijų Narių ir Stebėtojų atstovus bei jaunus žmones registruotis ir dalyvauti atrankoje į Europos jaunimo konferenciją Vienoje! Tai unikalus šansas prisidėti prie jaunimo politikos formavimo vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

žinauviską.lt naujienos
Galimybė jauniems mokytojams – apmokama stažuotė Japonijoje„Gatvės gyvos vaikams“ ieško stovyklų vadovųHack4Climate hakatonasIeškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui
Partneriai