Strategiškai į ateitį: kas laukia jaunų žmonių 2030?
LiJOT žinios2019-03-13

Kovo 6-7 d. Lietuvoje vyko tarptautinė konferencija, skirta didinti politinį sąmoningumą bendrinio jaunimo informavimo ir konsultavimo tema vietiniu, nacionaliniu ir europiniu lygmeniu. Didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvoje egzistuojančioms paslaugoms ir jaunų žmonių informaciniams poreikiams.

Trečdalis jaunų žmonių teigia, kad informaciją mieliau gautų gyvųjų konsultacijų metu. Abo Akademi universiteto (Suomija) atlikto tyrimo apie jaunimo informacinius poreikius metu patys jauni žmonės nurodo, kad verslumo tema, apsirūpinimas būstu ir įsidarbinimas yra tos temos, kuriomis informacijos trūksta labiausiai

Europos jaunimo informavimo ir konsultavimo agentūros (ERYICA) prezidentė Jaana Fedotoff pabrėžia, kad paminėjus sąvoką „jaunimo informavimas“, atsiranda įvairių interpretacijų, kas tai. „Mes šią sąvoką suprantame visiškai kitaip: jaunimo informavimas apima visas jaunimą dominančias temas bei platų veiklos spektrą: informavimą, konsultavimą, orientavimą, paramos ir pagalbos teikimą, instruktavimą, mokymą, kontaktų mezgimą ir nukreipimą į specializuotas tarnybas.

Jaunimo informavimas lyg vertimas į kitą, suprantamesnę kalbą

Lyginant su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje bendrinis jaunimo informavimas ir konsultavimas vis dar nėra visų šalies miestų jauniems žmonėms lygiavertiškai prieinama paslauga. Tam, kad galėtumėme vystyti šią paslaugą, turime užtikrinti darbuotojų, galinčių kokybiškai teikti informaciją ir konsultuoti jaunus žmones, tinklą. „Savivaldybėse, valstybinėse institucijose nėra pakankamai pajėgumų žinutę pateikti taip, kad jaunas žmogus suprastų. Jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugos gali išversti tą žinutę į jaunų žmonių kalbą“, - pabrėžia Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

„Mūsų darbuotojai visoje Europoje dažnai girdi klausimą, kam reikalingi tie vietiniai atstovai ir gyvosios konsultacijos, jei jaunimas viską gali atrasti telefone, kažkokiuose portaluose. Taip, daugelis iš mūsų turi itin paprastą ir greitą prieigą prie „Google“, bet ar tai padeda atrasti tinkamus atsakymus visoje informacijos gausoje? Sakyčiau, kad dažniau klaidina, tad čia išryškėja darbuotojų svarba: informacijos kiekiai yra didžiuliai, todėl būtina suteikti ne tik patikimą ir aktualią informaciją, tačiau ir padėti jauniems žmonėms mokytis, kaip atsirinkti, valdyti bei naudoti šią informaciją“, – teigia Europos jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Prezidentė Ingrida Jotkaitė.

Įrodymais grįstas jaunimo informavimas ir ateities prognozės

Jaunimo informavimo ir konsultavimo srityje trūksta tyrimų apie jaunimo informacinius poreikius ir šių paslaugų poveikį. Taip pat pastebima, kad bendrai jaunimo sritis yra labiau reaktyvi, nei sugebanti proaktyviai reaguoti bei kurti priemones, orientuotas į ateities prognozes. „10 metų nėra daug, tačiau pokyčiai yra drastiški. Skaitmenizacija – dirbtinis intelektas, robotai – ateityje turi padėti jaunimo darbuotojams, kad šie galėtų skirti daugiau dėmesio kūrybiškiems metodams.”, - teigia Gunilla.

Bendraamžių švietėjai – sklandus procesas ir patraukli informacija

Įvairių tyrimų, mokymų metu buvo pastebėta, kad organizacijos, dirbančios jaunimo informavimo srityje ne vienerius metus, naudojasi bendraamžis-bendraamžiui (angl. peer-to-peer) metodu, kuomet jauniems žmonėms suteikiama galimybė įsitraukti į veiklų planavimą, įgyvendinimą bei vertinimą ir atverti neribotas galimybes jų asmeniniam tobulėjimui.

Šiais metais Lietuvoje numatoma didinti finansavimą jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugoms vystyti.

Pranešimas dėl kontrolės komisijos nario atsistatydinimo
Kategorija: LiJOT žinios2019-11-28

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) praneša jog LiJOT kontrolės komisijos narys T. M. Ramanauskas atsistatydina iš kontrolės komisijos nario pareigų.

Atvirų mokymų diena
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-11-22

Jei tau būtų suteikta galimybė per vieną dieną nemokamai pagerinti savo komunikacijos, lyderystės, viešojo kalbėjimo ir dar daugiau kitų įgūdžių, kaip pasielgtum?

Prisijunk prie Mind the Mind projekto!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-10-30

Lietuvos psichologijos studentų asociacija (LiPSA) skelbia organizacijų registraciją į „Mind the Mind: to Combat the Stigma of Mental Disorders“ projektą!

Ieškomas narių koordinatorius
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-30

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) - didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 68 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas, ieško LiJOT narių koordinatoriaus.

Ieškomas politinio proceso koordinatorius
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-22

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 68 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas, ieško politinio proceso koordinatoriaus.

Įvyko 48-oji LiJOT Asamblėja!
Kategorija: LiJOT žinios2019-10-21

Spalio 19–20 d. Vilniuje įvyko 48-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rudens Asamblėja, kurioje dalyvavo 100 LiJOT narių ir stebėtojų atstovų, svečių iš įvairių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei valstybės institucijų.

Tapk mokymų vadovu!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2019-10-03

Ar kada nors svajojai apie galimybę tapti mokymų vadovu, kuris neformaliojo ugdymo principais vestų mokymus jaunimui? „Jaunieji Maltiečiai“ kviečia dalyvauti mokymų vadovų rengimo programoje!

Pažintinis vizitas Europos Sąjungos institucijose Briuselyje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-11-14

Lapkričio 7–9 dienomis dalyvavome Europos Sąjungos atstovybės Lietuvoje surengtame pažintiniame vizite po Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Lietuvos – Ukrainos jaunimo ir jaunimo darbuotojų mainų projektas!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-09-20

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kartu su Ukrainos nacionaline jaunimo taryba įgyvendina mainų projektą, kuriame gali dalyvauti asmenys (19–35 m.) susiję su jaunimo politika, darbu, priklausantys jaunimo organizacijoms, įmonėms dirbančios su jaunimu ar universitetų bendruomenėms.

Jaunimo forumas Marijampolėje!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-09-20

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, įgyvendinamas projektą „Jaunimas savivaldoje: kas toliau?“, kartu su Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ kviečia marijampoliečius ir projekte dalyvaujančių kitų savivaldybių regioninių jaunimo organizacijų tarybų (RJOT) atstovus dalyvauti jaunimo forume Marijampolėje.

Ateitininkų federacija kviečia į vasaros akademiją!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-07-31

Valstybės drambliai – moksleivių ateitininkų vasaros akademija, kviečianti pažinti, kas yra valstybė ir kas ją apibrėžia.

Kviečiame dalyvauti ES jaunimo konferencijoje Vienoje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-18

Kviečiame LiJOT organizacijų Narių ir Stebėtojų atstovus bei jaunus žmones registruotis ir dalyvauti atrankoje į Europos jaunimo konferenciją Vienoje! Tai unikalus šansas prisidėti prie jaunimo politikos formavimo vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

žinauviską.lt naujienos
Kokia yra XXI amžiuje besiformuojanti nauja feminizmo „banga“?Inovacijų savaitė 2020Tarptautinė programa „Moterims moksle“JTBA ekspertų atranka
Partneriai